FCA rejestruje krypto-firmy | Wiadomości | CrypS.

FCA rejestruje krypto-firmy

Michał Misiura
FCA - UK logo

Brytyjski nadzorca rynku usług finansowych ma objąć kontrolę nad branżą krypto. Datą przyjęcia nowych obowiązków jest 10 stycznia 2020 roku. W związku z tym FCA rozpoczęła konsultacje oraz rejestrację firm działających w obszarze kryptowalut. 

FCA przejmuje nadzór nad krypto-spółkami, ze względu na obowiązek przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu terroryzmu.  W związku z tym działania regulatora mają ograniczyć się do aktywności związanej z AML/CFT. Konsultacje wraz z rejestracją firm rozpoczęto wczoraj. Kwota „wpisowego” wynosi 5000 GBP. Jej wysokość wynika z obliczeń FCA, która ustaliła, że koszt procesu wyniesie 400 000 GBP, a o rejestracje najprawdopodobniej będzie ubiegać się 80 firm.

Wszystkie nowe spółki, chcące wejść na rynek kryptograficzny po 10 stycznia 2020 roku, będą miały obowiązek wystąpić o dopisanie do rejestru. Podmioty obecne na rynku będę mieć czas na rejestrację do 10 stycznia 2021. Jeśli FCA nie przyjmie firmy na listę, lub jeśli nie złoży ona stosownych dokumentów, będzie musiała zakończyć działalność.

Ogłoszenie na stronie FCA. 

FCA - UK logo
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.