FCA: Inwestorzy nie powinni otrzymywać rekompensaty za straty w kryptowalutach | Wiadomości | CrypS.

FCA: Inwestorzy nie powinni otrzymywać rekompensaty za straty w kryptowalutach

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
brytyjski regulator fca

Nikhil Rathi – dyrektor generalny brytyjskiego regulatora finansowego FCA – zaproponował, że w przypadku strat, brytyjski rząd nie powinien wypłacać odszkodowań osobom inwestującym w kryptowaluty.

Szef brytyjskiego urzędu stwierdził:

Aktywa cyfrowe były wykorzystywane w działalności przestępczej, a inwestorzy zajmujący się nimi muszą być gotowi na utratę wszystkich swoich pieniędzy.

Dyrektor generalny FCA – Nikhil Rathi – skierował swoją propozycję do Komisji Skarbu, gdy zapytano go o jego pogląd na branżę kryptowalut w Wielkiej Brytanii. Powiedział on, że bitcoin i altcoiny były “wektorem dla poważnej przestępczości zorganizowanej” i prania pieniędzy, a inwestorzy muszą być świadomi tego ryzyka przed wejściem na rynek.

Właśnie dlatego System Rekompensat Usług Finansowych (FSCS) nie powinien już zwracać środków tym, którzy stracili pieniądze podczas transakcji z tą klasą aktywów:

Sugerowałbym, abyśmy po prostu powiedzieli, że wszystko, co związane z kryptowalutami, nie powinno być uprawnione do rekompensaty, aby konsumenci mieli jasność co do tego, kiedy inwestują.

Czym jest FSCS?

FSCS to brytyjski ustawowy system ubezpieczenia depozytów i rekompensat dla klientów autoryzowanych firm świadczących usługi finansowe. Oznacza to, że mieszkańcy są uprawnieni do otrzymania zwrotów, jeśli padli ofiarą jakichkolwiek nieuczciwych działań na rynkach kryptowalut.

Rathi dodał, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy FCA zaobserwował gwałtowny wzrost liczby wniosków od giełd aktywów cyfrowych, które chciały uzyskać zatwierdzenia regulacyjne. Jednak wiele z nich było “poniżej parytetu”, a regulator nie dał im jeszcze zielonego światła.

42-latek objął rządy w FCA w zeszłym roku, kiedy to został mianowany następcą poprzedniego szefa – Andrew Baileya. Przez cały okres swojego przywództwa, Rathi naciskał na bardziej agresywne podejście do ochrony inwestorów.

Na początku roku FCA ostrzegało przed potencjalnym ryzykiem związanym z inwestowaniem w kryptowaluty. Regulator położył nacisk zwłaszcza na firmy, które nie posiadają regulacji i obiecują wysokie zyski. Wówczas FCA powtórzyło, że osoby zajmujące się cyfrowymi aktywami powinny być gotowe na utratę wszystkich środków.

brytyjski regulator fcareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.