Fantom uruchomił zdecentralizowany fundusz na rzecz rozwoju ekosystemu | Wiadomości | CrypS.

Fantom uruchomił zdecentralizowany fundusz na rzecz rozwoju ekosystemu

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
fantom (1)

Platforma smart kontraktów Fantom uruchomiła zdecentralizowany mechanizm finansowania projektów w ekosystemie.


Podmiot stojący za rozwojem projektu – Fantom Foundation – wyjaśnił:

Rozwiązanie Ecosystem Vault to fundusz zaprojektowany, aby wzmocnić pozycję deweloperów Fantom, oferując zdecentralizowany sposób finansowania projektów, pomysłów i twórczości poprzez podejmowanie decyzji przez społeczność.

Z czego składa się fundusz?

Fundusz składa się w 10% z opłat transakcyjnych otrzymywanych przez Fantom. Osoby ubiegające się o dofinansowanie muszą zaprezentować swój projekt na forum oraz złożyć wniosek w formie propozycji zarządzania. Aby została zatwierdzona, musi otrzymać 55% głosów przy kworum co najmniej 55% posiadaczy tokenów FTM.

Maksymalna kwota może być zażądana jako cały FTM przechowywany w skarbcu. Środki będą jednak wpływać stopniowo. Czas pełnej wypłaty zależy od liczby przyznanych tokenów. Finansowanie mniej niż 500 000 FTM zostanie przekazane w ciągu miesiąca, natomiast otrzymanie ponad 3 milionów tokenów zajmie rok.

fantom

Do dystrybucji środków fundusz wykorzystuje serwis Llamapay. Początkowo struktura będzie wspierać nie więcej niż pięć projektów jednocześnie.

W chwili pisania tego tekstu The Ecosystem Vault zawiera 69 174 FTM o wartości 20 801 dolarów.

W grudniu powracający członek zarządu Fundacji Fantom Andre Cronje nakreślił cele i priorytety projektu na rok 2023.

fantom (1)reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.