Fala upałów wstrzymuje wydobycie bitcoinów w Teksasie | Wiadomości | CrypS.

Fala upałów wstrzymuje wydobycie bitcoinów w Teksasie

Mariusz Przepiórka
górnicy bitcoinów z teksasu przerywają wydobycie przez upały

Rada ds. Energetycznych w stanie Teksas (ERCOT) poprosiła Teksańczyków i teksańskie przedsiębiorstwa o dobrowolne oszczędzanie energii elektrycznej ze względu na ekstremalnie wysokie temperatury. Na apel zareagowały energochłonne kopalnie bitcoinów, które tymczasowo wstrzymały działalność.


Firma Argo Blockchain poinformowała na Twitterze, że ograniczy moc swojego obiektu Helios, w hrabstwie Dickens. „Podejmujemy działania, aby pomóc w ustabilizowaniu sieci energetycznej w Teksasie”, wskazała firma.

Chad Everett, wiceprezes i dyrektor ds. handlowych Riot Blockchain, powiedział, że firma już w sobotę o 8 rano wyłączyła swoje urządzenia wydobywcze. „Rockdale wyłącza całą moc, aby pomóc sieci w walce z tym ekstremalnym upałem. Zasilanie będzie wyłączone do 22:00”, napisał Everett na Twitterze.

Obiekt firmy Riot Blockchain na terenie Rockdale (który w pierwszej fazie będzie miał 400 megawatów) jest nadal w trakcie realizacji. Argo jest również w połowie budowy swojego 200-megawatowego obiektu Helios w hrabstwie Dickens.

Firma Core Scientific poinformowała, że choć w Teksasie znajduje się jedynie 15% jej działalności, wyłączy w tym stanie wszystkie maszyny górnicze do odwołania, aby „zapewnić ulgę mieszkańcom Teksasu”.

Farma miningowa Riot Blockchain w Rockdale
Farma miningowa Riot Blockchain w Rockdale

Umowa górników z ERCOT

Wiele górników bitcoinowych w Teksasie ma umowę z ERCOT, zgodnie z którą wyłącza zasilanie w czasie szczytowego zapotrzebowania na energię. Zwolennicy mówią, że ten rodzaj elastyczności może być atutem dla sieci. ERCOT wydała ostrzeżenie dla mieszkańców nie tylko ze względu na zwiększone zapotrzebowanie na energię elektryczną, ale także dlatego, że elektrownie wiatrowe produkowałby znacznie mniej energii niż to, co zwykle generowały w tym okresie.

To kolejna fala upałów w Teksasie w tym roku. Na początku czerwca wysokie temperatury doprowadziły do tego, że zużycie prądu pobiło rekord miesiąca na poziomie 72 785 megawatów. Prognoza ERCOT na ten poniedziałek mówiła, że zapotrzebowanie na moc może osiągnąć. 79 tys. megawatów.

górnicy bitcoinów z teksasu przerywają wydobycie przez upały
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.