EXMO przedstawia dane na temat użytkowników z Polski | Wiadomości | CrypS.

EXMO przedstawia dane na temat użytkowników z Polski

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Giełda kryptowalut EXMO

Giełda kryptowalut EXMO podzieliła się z nami statystykami na temat jej użytkowników zlokalizowanych w Polsce. Dowiadujemy się z nich m.in. o aktywach i parach tradingowych, które wybierali najchętniej w lipcu.


Użytkownicy EXMO z naszego kraju handlują głównie poprzez aplikację mobilną (52%), a co trzeci (35%) używa opcji szybkiej wymiany bez korzystania z rozbudowanego interfejsu giełdy. Dane platformy wskazują na duży spadek aktywności użytkowników, którzy we wcześniejszych miesiącach handlowali średnio przez 5-6 dni w miesiącu. W lipcu spędzili na giełdzie zaledwie dwa dni.

częstotliwość handlu na giełdzie EXMO
Częstotliwość handlu na giełdzie EXMO

Osoby logujące się do EXMO z naszego kraju, stanowią niewielki ułamek spośród ponad 1,5 mln klientów giełdy. W lipcu było to zaledwie 411 aktywnych użytkowników. Na ich kontach znajdowały się aktywa o wartości przekraczającej 2,5 mln USD. Jak widać na zamieszczonej niżej grafice, zdecydowaną większość środków przechowywanych na giełdzie stanowiły dolary (62%), a następnie DOGE (9,4%), EUR (8%) i BTC (5,4%).

skład aktywów posiadanych przez użytkowników EXMO

Ulubione pary tradingowe użytkowników EXMO z Polski

Skład sald użytkowników giełdy nie przekładał się bezpośrednio na ich ulubione pary tradingowe. Kryptowalutami, które osiągnęły największy wolumen obrotu na EXMO w lipcu, były:

  • BTC – 33,9%
  • USDT – 31,9%
  • ETH 17,2%
  • XRP – 2,5%
Kryptowaluty o najwyższym wolumenie obrotu na giełdzie EXMO wśród użytkowników z Polski
Kryptowaluty o najwyższym wolumenie obrotu na giełdzie EXMO wśród użytkowników z Polski

Parami tradingowymi, wybieranymi najchętniej przez użytkowników logujących się w Polsce, były:

  • TRX/USD – 7,6%.
  • USDT/USD – 5,5%
  • BTC/USD – 5,5%
  • USDT/UAH – 5%
Pary tradingowe EXMO
Ulubione pary tradingowe polskich użytkowników EXMO

Wpływ rosyjskiej agresji na obroty giełdy

W pierwszych tygodniach rosyjskiej inwazji na Ukrainę pojawiało się wiele informacji na temat wzrostu wolumenu obrotów na ukraińskich oraz rosyjskich giełdach kryptowalut. Pierwszego dnia pełnoskalowego konfliktu EXMO, obsługujące wielu klientów z Ukrainy, odnotowało trzykrotny wzrost aktywności handlowej użytkowników. Później efekt ten przestał być jednak widoczny.

Można stwierdzić, że wpływ rosyjskiej agresji na wielkość wymiany handlowej nie był w dłuższej perspektywie znaczący. Na wolumen obrotu negatywnie wpłynął spadek zmienności cen BTC/USD oraz inne systemowe czynniki rynkowe. 24 lutego odnotowaliśmy prawie trzykrotny wzrost aktywności handlowej, poza tym brak istotnych zmian bezpośrednio związanych z wydarzeniem. – przekazało EXMO.

Giełda kryptowalut EXMO

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.