Ethereum z kolejną awarią. Co się dzieje z siecią? | Wiadomości | CrypS.

Ethereum z kolejną awarią. Co się dzieje z siecią?

Dawid Kucharczyk
ethereum (1)

W piątek, 12 maja, blockchain Ethereum doświadczył poważnej awarii. Sieć przestała bowiem uzupełniać bloki. Problem trwał ponad godzinę, a deweloperom póki co nie udało się znaleźć przyczyny.


Awaria potwierdzenia transakcji wystąpiła około godziny 20:00 czasu polskiego. Bloki były tworzone, ale nie mogły zostać sfinalizowane. Deweloperzy Ethereum Foundation potwierdzili problemy techniczne, ale nie wyjaśnili jeszcze, co było ich przyczyną. Sieć została przywrócona do normalnego stanu ponad godzinę później, czyli około 21:30.

To już drugi raz

Jest to już druga taka awaria w głównej sieci Ethereum w ciągu 24 godzin. 11 maja w czwartek transakcje nie były potwierdzane przez około 25 minut. Deweloperzy obiecali wydać patch, ale nie zdążyli przed kolejnym przestojem.

przestoj eth

Jak dotąd Ethereum jest uważane za jedną z najbardziej stabilnych sieci na rynku. Togrul Magerramov, deweloper w startupie infrastrukturalnym Scroll, który korzysta z Ethereum powiedział:

Nie powiedziałbym, że jestem zaniepokojony, ale zdecydowanie nie jest to idealny sposób pracy. Aby stwierdzić, czy to, co się stało, jest winą projektu protokołu czy wynikiem błędu, musimy najpierw zrozumieć, co właściwie się stało.

Podobnie jak w przypadku awarii z 11 maja, deweloperzy Ethereum Foundation zalecili użytkownikom, aby ci jeśli mogą wstrzymali się z przeprowadzaniem transakcji i na bieżąco sprawdzali najnowsze komunikaty, ponieważ już dzisiaj zostanie wydana łatka.

ethereum (1)reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.