Ethereum spada do poziomu ATH z 2018 roku | Wiadomości | CrypS.

Ethereum spada do poziomu ATH z 2018 roku

Redakcja
ethereum

W ciągu ostatnich 24 godzin sytuacja na rynku nie wyglądała najlepiej. Przykładowo Bitcoin spadł najniżej od miesiąca – 27 000 USD. Jednak jeszcze bardziej ucierpiały monety alternatywne. ETH zanurkowało poniżej 1500 dolarów – do poziomu ATH z 2018 roku.

Bitcoin znów idzie w dół

Po kilku krótkich i nieudanych próbach pokonania poziomu 32 000 USD w zeszłym tygodniu, główna kryptowaluta zaczęła stopniowo tracić na wartości. Ostatnie odrzucenie tego poziomu sprowadziło ją do 30 000 USD, gdzie aktywo utrzymywało się przez kilka dni.

Krajobraz zmienił się w piątek, gdy opublikowano dane dotyczące inflacji w USA (8,6%). Ten 40-letni rekord spowodował spadek BTC do 29 000 USD.

Jednak najgorsze miało dopiero nadejść, ponieważ kilka godzin później pierwotna kryptowaluta zaczęła spadać jeszcze bardziej dynamicznie. Kulminacja nastąpiła dzisiaj, gdy BTC zanurkował do 27 200 dolarów – najniższej ceny od miesiąca.

W rezultacie kapitalizacja rynkowa Bitcoina spadła do 520 miliardów dolarów. Plusem dla byków BTC jest fakt, że jego dominacja nad altcoinami wzrosła do prawie 48%.

Alty w głębokiej czerwieni

Podczas gdy Bitcoin spadł o około 5-6% w ciągu ostatnich 24 godzin, większość altcoinów zanotowała dwucyfrowe straty.

Ethereum jest jednym z największych przegrańców. W ciągu ostatnich 24 godzin ETH spadł o ponad 200 dolarów, a w ciągu tygodnia o ponad 500 dolarów. Oznacza to, że kurs tokena osunął się nie tylko poniżej 1500 USD, ale także do ATH z 2018 r. wynoszącego około 1450 dolarów.

BNB (-12%), ADA (-15%), XRP (-11%), SOL (-14%), DOGE (-14%), DOT (-14%) i Avalanche (-20%) są również głęboko na czerwono wśród altów o dużej kapitalizacji. TRON odczuł tę korektę z nieco mniejszym bólem – spadek o 7%.

Całkowita kapitalizacja rynku kryptowalut w ciągu jednego dnia spadła o kolejne 100 mld USD i wynosi obecnie poniżej 1,1 bln USD.

ethereumreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.