Ethereum pomyślnie przeszło ostatni test sieci przed Merge | Wiadomości | CrypS.

Ethereum pomyślnie przeszło ostatni test sieci przed Merge

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
ethereum (1)

Deweloperzy sieci Ethereum prowadzą testy, aby upewnić się, że wszystko pójdzie gładko, gdy druga największa kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej przejdzie na proof of stake. Ethereum zakończyło dziś ostateczną próbę generalną dla historycznej i ogromnej aktualizacji, która prawdopodobnie nastąpi między 13 a 15 września.


Dzisiaj uruchomiono 13. shadow fork sieci Ethereum, najwyraźniej bez problemów. Shadow forki to próbne uruchomienia aspektów fuzji, które testują potencjalne problemy i symulują przeniesienie mechanizmu głównej sieci Ethereum z obecnego modelu proof-of-work na proof of stake.

Problemy aktualizacji Bellatrix

W zeszłym tygodniu, podczas Bellatrix, kluczowej aktualizacji przed Merge, sieć Ethereum napotkała pewne problemy. Tzw. “missed block rate” wzrósł bowiem o około 1700%.

Metryka “miss-block-rate” mierzy jak często sieć Ethereum nie sprawdza bloku transakcji przeznaczonych do zatwierdzenia. Zazwyczaj około 0,5% bloków napotyka ten problem. Po aktualizacji Bellatrix, liczba ta wzrosła do 9%.

Deweloperzy Ethereum przypisali tę sytuację brakowi przygotowania ze strony wielu operatorów węzłów, którzy nie zdążyli jeszcze zaktualizować swoich klientów do odpowiedniego oprogramowania gotowego do Merge. Operatorzy węzłów to osoby i organizacje, które utrzymują działanie infrastruktury backendowej sieci Ethereum.

W momencie aktualizacji Bellatrix, 25,2% węzłów Ethereum wciąż nie zaktualizowało swojego oprogramowania. W chwili obecnej liczba ta spadła do 15,4%, według Ethernodes.

ethereum (1)reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.