Ethereum może wyprzedzić BTC jako magazyn wartości - uważa Goldman Sachs | Wiadomości | CrypS.

Ethereum może wyprzedzić BTC jako magazyn wartości – uważa Goldman Sachs

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Goldman Sachs wspiera finansowanie firmy kryptograficznej

Według wtorkowej notatki uzyskanej przez Business Insider, Goldman Sachs uważa, że Ethereum może wyprzedzić Bitcoina jako dominujący magazyn wartości na rynku kryptowalut.

W notatce zauważono, że Ethereum ma obecnie “najwyższy realny potencjał wykorzystania” i jest najpopularniejszą platformą deweloperską dla aplikacji smart kontraktów.

Wtorkowa notatka to nie pierwszy raz, gdy Goldman komentuje obietnice Ethereum. W maju bank inwestycyjny opublikował raport omawiający potencjał kryptowalut jako instytucjonalnej klasy aktywów. Raport twierdził, że w przyszłości Ethereum może stać się łańcuchem numer jeden. Argumentowano to tym, że wartość blockchaina zależy od przechowywanych na nim informacji. Bank w czerwcu zaczął również oferować opcje i kontrakty futures na Ethereum.

Pomimo byczych perspektyw dla Ethereum, bank stwierdził również, że kryptowaluty, ogólnie rzecz biorąc, nie mogą konkurować z aktywami bezpiecznej przystani, takimi jak złoto, ze względu na ich wysoką zmienność. W notatce stwierdzono:

Złoto konkuruje z kryptowalutami w tym samym stopniu, w jakim konkuruje z innymi ryzykownymi aktywami, takimi jak akcje i cykliczne towary. Postrzegamy złoto jako defensywne zabezpieczenie inflacyjne, a kryptowaluty jako zabezpieczenie inflacyjne oparte na ryzyku.

Poparcie dla Ethereum ze strony Goldman Sachs przychodzi kilka dni po raporcie opublikowanym przez dwóch starszych analityków JPMorgan. Raport ten przewidywał zwiększoną adopcję Ethereum po jego planowanym przejściu na Proof-of-Stake. Prognozował, że rynek nagród za staking osiągnie 40 miliardów dolarów do 2025 roku.

Goldman Sachs wspiera finansowanie firmy kryptograficznejreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.