ETH wzbija się na 3-miesięczny szczyt w stosunku do BTC | Wiadomości | CrypS.

ETH wzbija się na 3-miesięczny szczyt w stosunku do BTC

Redakcja
37% badanych chce legalizacji BTC w swoich krajach

Bitcoin nadal stoi w miejscu od dłuższego czasu oscylując w okolicach poziomu 23 tysięcy dolarów. Większość altcoinów doświadcza jednak pewnych wahań.


Ethereum wzrosło na tygodniowy szczyt odzyskując 1700 USD. Z kolei ETC, AVAX i Polkadot zwiększyły swoją wartość o około 5% w ciągu doby.

ETH na lokalnym szczycie

Monety alternatywne odnotowały pewne spadki w środku tygodnia, ale w kolejnych dniach odwróciły swoją trajektorię.

Ethereum doświadczyło spadku do poziomu 1600 USD przy kilku okazjach. Wczoraj jednak wzrosło początkowo do 1 650 USD, a finalnie do ponad 1 700 USD. Jest to najwyższy poziom ETH od nieco ponad tygodnia.

Co więcej, ETH gwałtownie wzrosło również w stosunku do BTC. Para ETH/BTC znajduje się na 3-miesięcznym szczycie.

Z altów o większej kapitalizacji najwięcej zyskały Polkadot, Avalanche i Ethereum Classic, które wzrosły o około 5-6% w ciągu dnia. Z altów o średniej kapitalizacji najwięcej wzrosły NEAR Protocol i FIlecoin. Oba poszybowały o dwucyfrowe wartości.

Kapitalizacja rynku kryptowalut powiększyła się o kolejne kilka miliardów i dotknęła granicy 1,1 biliona dolarów.

Bitcoin zatrzymuje się na poziomie 23 tys. dolarów

Podczas gdy altcoiny podlegały wahaniom w ciągu ostatnich kilku dni, Bitcoin z drugiej strony pozostał stosunkowo nieruchomy. Pierwotna kryptowaluta poszybowała pod koniec lipca do ponad 24 600 dolarów (wielotygodniowy szczyt), ale nie udało się jej tam utrzymać i zaczęła się cofać.

W kolejnych dniach bitcoin zanurzył się poniżej 23 000 USD. Jednak aktywo ostatecznie osiadło wokół tego poziomu i utrzymało się na nim.

Ponieważ większość altcoinów nadal osiąga lepsze wyniki niż bitcoin, jego dominacja spadła poniżej 41%.

W tym samym czasie kapitalizacja rynkowa BTC utrzymała się na poziomie nieco poniżej 450 miliardów dolarów.

37% badanych chce legalizacji BTC w swoich krajachreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.