Były szef Binance, Changpeng Zhao, podzielił się swoją opinią na temat największego ETF-a bitcoina, który należy do BlackRocka. Zdaniem biznesmena, produkt okazał się wielkim sukcesem.
- CZ wskazał na sukces ETF-a BlackRocka.
- ETF jak na razie okazuje się być wielkim sukcesem firmy.
BlackRock zrobił to dobrze
Changpeng Zhao poruszył w swoim poście na X temat ETF-ów bitcoina. Koncentrował się jednak na produkcie giganta z rynku zarządzania aktywami, jakim jest BlackRock. Wskazał na to, że według Arkham Intelligence BTC, które znajdują się w skarbcu funduszu, są warte 52,4 miliarda dolarów.
CZ dodał, że IBIT to „najszybciej rozwijający się fundusz ETF w historii”, wskazując, że działa od zaledwie roku (został uruchomiony w połowie stycznia 2024 r.), a już zebrał tak wiele bitcoinów. Do tego tylko wczoraj wpłacono do niego aż 38,9 mln USD (432 BTC).
Grayscale Bitcoin Mini Trust odnotował nieco mniejszy wpływ – 412 BTC o wartości 36 452 878 USD. Te dwa ETF-y to jedyne, do których wpłacano środki – pozostałe fundusze odnotowały raczej wypłaty (Fidelity wyszło na zero, podobnie jak Ark Invest ETF). Bitwise straciło 76 bitcoinów, Invesco Galaxy i Grayscale symboliczne kolejno: 9 i 8 BTC. Największe problemu miał Valkyre Bitcoin Fund – wypłacono z niego aż 670 bitcoinów o wartości 59 306 711 USD.
Brak impulsu wzrostowego
Wszystko ma miejsce w czasie, gdy na rynku panuje ogromny marazm.
Kurs bitcoina ponownie znajduje się poniżej 90 000 USD – w chwili pisania tego tekstu za 1 BTC należy uiścić „tylko” ok. 89 000 USD.
Co ciekawe, wczoraj Donald Trump podpisał dekret, którym ustanowił rezerwę BTC w USA. Nawet ten news nie podniósł wyceny!
Możliwe jednak, że powodem tego jest fakt, że kryptoprezydent tak naprawdę rozczarował inwestorów – rezerwa nie ma takiej formuły, na jaką liczono, o czym przeczytacie więcej tutaj na naszej stronie.
Możliwe jednak też, że rynek czeka na dzisiejszy szczyt w Białym Domu, na którym pojawią się przedstawiciele władz i liderzy branży. Wydarzenie może dać nam jakiś prowzrostowy impuls. Kluczowe będą jednak kolejne działania rządu i Fedu. Ewidentnie traderzy obawiają się kupować ryzykowne aktywa.
Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->
Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->
