Ergo: 13 tys. BTC z portfela PlusToken trafiło do miksera | Wiadomości | CrypS.

Ergo: 13 tys. BTC z portfela PlusToken trafiło do miksera

Mariusz Przepiórka
pranie pieniędzy na giełdach kryptowalut

SCAM PlusToken znów przeniósł środki z jednego ze swoich portfeli. Tym razem zajmujący się analizą blockchain Ergo zauważył, że 13 000 BTC ($...) należących do oszustwa trafiło do miksera kryptowalut.

Mikser kryptowalut to usługa, która pozwala na zmieszanie coinów pochodzących z różnych, często nie do końca legalnych źródeł z innymi legalnymi środkami. W ten sposób „pierze się bitcoiny”, które znalazły się pod lupą społeczności krypto. Po zmiksowaniu środki trafiają na nowe adresy i analitycy mają problem ze stwierdzeniem, które z nich należą do przestępców. Ergo zidentyfikował adresy bitcoino powiązane z PlusToken’em, dlatego jest w stanie śledzić aktywność tych portfeli.

Wszystko wskazuje zatem na to, że po przeprowadzeniu procesu „czyszczenia” kryptowalut, PlusToken może sprzedać część swoich zasobów BTC. Przeniesienie 13 tys. bitcoinów z portfela do mieszarni niekonieczne oznacza ich szybką wyprzedaż. Dużo będzie zależeć od aktualnego kursu BTC, który ostatnio dość mocno obniżył notowania. Obecnie 1 BTC to $... USD, podczas gdy 7 marca było to ponad 9100 USD.

pranie pieniędzy na giełdach kryptowalut
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.