Emerytowany inwestor tworzy krypto-utopię na wyspie | Wiadomości | CrypS.

Emerytowany inwestor tworzy krypto-utopię na wyspie

Autor: Anna Sutowicz
Redaktor: Albert Czajkowski
Emerytowany inwestor chce stworzyć krypto-utopię

Anthony Welch, emerytowany deweloper wraz ze swoją partnerką Theresą, żyli sobie samotnie przez ostatnie 12 lat na archipelagu Vanuatu między Australią a Fidżi. Miejsce to, do tej pory było w większości nietknięte przez ludzkość. Teraz Welch zamierza przyciągnąć inwestorów kryptowalutowych, kusząc ich brakiem regulacji.

Wedle informacji podanych przez The Guardian, spokój pary ma zostać zachwiany przez 21 000 inwestorów kryptowalut, których Anthony Welch i Teresa próbują przekonać do przeniesienia się na wyspę i stworzenia miejsca pozbawionego regulacji.

Wyspa bez podatków

Życie na wyspie ma być doświadczeniem, dającym społeczności kryptograficznej szansę na życie i pracę wśród podobnie myślącego społeczeństwa. Jak powiedział Anthony Welch:

Kryptoraj, który chcemy zbudować, to naprawdę fajny pomysł i wspaniale wykorzystane miejsce. Zespół od jakiegoś czasu pracował nad znalezieniem lokalizacji, kluczową kwestią było znalezienie rządu, który… pozwoliłby społeczeństwu istnieć na transakcjach kryptograficznych. Większość krajów na świecie chce pobierać podatki, dlatego nie chcą, aby dochodziło do transakcji kryptograficznych, ponieważ nie mogą monitorować tego, co się dzieje. Vanuatu nie ma żadnych podatków dochodowych.

Anthony Welch, zmienił nazwę wyspy z Lataro na Satoshi, na cześć Satoshi Nakamoto – osoby, która wynalazła bitcoina. Projekt wyspy Satoshi to najnowszy z serii programów, które mają na celu wprowadzenie fanatyków kryptowalut. Wyspa ma zostać przekształcona z 90% niezakłóconego lasu deszczowego w „zrównoważone inteligentne miasto”, wypełnione blokami mieszkalnymi i biurami skupiającymi inwestorów kryptowalutowych z całego świata. 

Wybrani kandydaci, którzy chcą mieszkać na wyspie, otrzymają niewymienny token (NFT), przyznający im „obywatelstwo wyspy Satoshi”. Jednak by móc zamieszkać na wyspie, będą musieli także uzyskać obywatelstwo Vanuatu.

Anthonhy Welch mówi, że plany rozwoju Satoshi Island mają poparcie zarówno rządu Vanuatu, jak i społeczności lokalnej. Jednak rząd Vanuatu nie udzielił komentarza w sprawie.

Emerytowany inwestor chce stworzyć krypto-utopięreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.