Elon Musk wprowadza kolejne płatności na X. Ostra krytyka pod adresem CEO Tesli | Wiadomości | CrypS.

Elon Musk wprowadza kolejne płatności na X. Ostra krytyka pod adresem CEO Tesli

Jacek Walewski
Elon Musk X

Elon Musk będzie pobierał opłaty od nowych użytkowników X. Chce w ten sposób walczyć z botami. Albo wygenerować dla swojego portalu dodatkowy dochód.


  • Elon Musk chce wprowadzić opłatę od publikacji postów. Jego zdaniem to jedyny sposób, by wyeliminować z portalu boty,
  • Wielu ekspertów jest zdania, że pomysł nie wypali

Elon Musk i nowe opłaty na X

Elon Musk planuje pobierać od nowych użytkowników platformy X opłaty za publikowanie postów. Oficjalnie chce w ten sposób zaradzić pewnemu realnemu problemowi – działaniu botów na tym portalu społecznościowym.

Właściciel X dodał, że chodzi o “niewielką opłatę“, którą będą musieli płacić nowi użytkownicy. Ma być to “jedyny sposób na powstrzymanie bezlitosnego ataku botów”.

Chodziłoby o pobieranie opłat od użytkowników, którzy chcą publikować posty, odpowiadać na posty innych, klikać “polub” pod postami czy dodawać posty do zakładek. Innymi słowy, każde działanie na X będzie płatne.

Musk tłumaczył jednak dalej, że takie narzędzia jak CAPTCHA są omijane przez sztuczną inteligencję i „farmy trolli” i to z „łatwością”. Oznacza to więc, że tylko wprowadzenie opłat sprawi, że uda się wyeliminować boty.

Warto dodać, że miliarder walczy z farmami trolli od momentu, gdy kupił X w październiku 2022 roku. Jak na razie z niezbyt szczęśliwym efektem.

Co ciekawe, choć umknęło to sporej części użytkowników, podobną politykę, płacenia za konto, X wdrożyło już próbnie w Nowej Zelandii i na Filipinach. Usługa “Not A Bot“, która była przeznaczona dla nowych użytkowników w tych dwóch krajach wymagała płatności 1 dolara. Za taką kwotę można było korzystać ze wszystkich funkcji portalu.

To nic nie da!

Eksperci sugerują jednak, że nawet opłaty nie powstrzymają botów. Po prostu za tymi stoi ogromny rynek, na którym są duże pieniądze.

Członek zespołu Meta Mint „Roxo” zauważył, że “problem nie ma nic wspólnego z zakładaniem nowych kont, a tym, że pracownicy X są całkowicie bezużyteczni w zamykaniu fałszywych kont“. Większość botów i fałszywych kont została utworzona wiele lat temu, dodał.

Elon Musk Xreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.