Elon Musk spełnia obietnicę. Spam i boty znikają z Twittera

Elon Musk spełnia obietnicę. Spam i boty znikają z Twittera

Autor: Anna Sutowicz
Redaktor: Michał Misiura
Elon Musk zastępuję logo twittera logiem dogecoin

Elon Musk zamierza ścigać oszustów kryptowalutowych. Twitter wprowadza nowy algorytm blokujący działania scam botów na platformie.


Jeszcze do niedawna boty były plagą na Twitterze. Ich redukcja należała do priorytetów Elona Muska. W poście z 11 grudnia CEO platformy zasugerował, że “boty zastaną jutro niespodziankę”. Następnie wyjaśnił, że dotarł do niewielkiej grupy osób stojących za dużą liczbą kont botów/trolli. Platforma będzie blokować ich adresy IP. CEO Twittera zapewnił także, że nawet jeśli oszuści będą próbować innych metod, by obejść blokadę adresów IP – platforma będzie je zamykać tak szybko, jak tylko się pojawią. Jego zdaniem “to powinno być zrobione już dawno temu”.

Coraz mniej botów na Twitterze

Billy Markus, współtwórca meme coina Dogecoin (DOGE) posługujący się pseudonimem Shibetoshi Nakamoto, przetestował skuteczność działań Muska i napisał w swoim poście z 11 grudnia:

Zrobiłem post testowy i zamiast zobaczyć 50 odpowiedzi od botów, widziałem tylko jeden, znaczny postęp.

Inni użytkownicy również poszli przetestować najnowsze zmiany na Twitterze. Na przykład, współzałożyciel Ethereum Vitalik Buterin zauważył, że “Twitter wydaje się być marginalnie lepszy w użyciu w ostatnim czasie”, jednak nie może powiedzieć, czy redukcja botów nastąpiła z powodu działania Elona Muska:

Nie mam pojęcia, jak oddzielić rzeczy, które zrobił Elon vs kryptowalutowa zima vs mój mózg wyobrażający sobie zmiany, których w rzeczywistości nie ma.

Niektórzy użytkownicy zgłaszali, że chociaż odpowiedzi botów nadal się pojawiają, to są bardzo szybko usuwane przez platformę. W swoim najnowszym poście Musk zapewnił ponadto, że w przyszłości będzie dążyć do podjęcia działań prawnych przeciwko oszustom na Twitterze. Nie przedstawił jednak żadnych dodatkowych szczegółów.

Elon Musk zastępuję logo twittera logiem dogecoinreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.