Elon Musk nie buduje nic w oparciu o Ethereum | Wiadomości | CrypS.

Elon Musk nie buduje nic w oparciu o Ethereum

Zerelik Maciej
elon musk

Społeczność kryptowalutowa od dawna wskazywała na współpracę Elona Muska z Ethereum. Musk jest dyrektorem generalnym futurystycznych firm Tesla i SpaceX. Zaprzeczył on jednak wszelkim podejrzeniom. W swoim ostatnim tweecie wyjaśnił, że obecnie nie jest zaangażowany w żadne projekty związane z Ethereum.

Elon Musk i Ethereum nie współpracują

Elon Musk odpowiedział na wpis zamieszczony rok wcześniej przez Williama Shatnera, który ogłosił, że dyrektor Tesli oraz Vitalik Buterin (twórca Ethereum) pracują razem nad wspólnym projektem. Musk zaprzeczył wszelkim podejrzeniom, ale jednocześnie stwierdził, że nie ma pozytywnej ani negatywnej opinii na temat ETH.

Chwilę po tweecie Muska, Shatner odpowiedział, że nadal go kocha, pomimo „że nie lubi on technologii blockchain”.

Elon Musk nie ma jasnego stanowiska w sprawie kryptowalut

Przemysł kryptowalutowy ma sporo entuzjastów oraz jeszcze więcej krytyków. Elon Musk to postać publiczna, która neutralnie wypowiada się zarówno o krypto jak i technologii blockchain. Przez lata wygłaszał liczne komentarze na temat tej technologii, ale żaden z nich nie ujawnił społeczności jego prawdziwych poglądów.

Na początku 2020 roku Elon Musk powiedział, że w przyszłości gotówka może zostać zastąpiona przez kryptowaluty. Na jego tweeterze można znaleść wiele wpisów dotyczących BTC czy Dogecoina. W jednym z nich, szef Tesli i Space X ujawnił, że posiada 0.25 BTC, co jest dosyć małą sumą jak na milionera…

elon musk
reklama
reklama