Elizabeth Warren wezwała do większej regulacji kryptowalut

Elizabeth Warren wzywa do większej regulacji kryptowalut

Anna Sutowicz
Elizabeth Warren kolejny raz oczernia kryptowaluty

Senator Stanów Zjednoczonych Elizabeth Warren twierdzi, że kryptowaluty zrujnują gospodarkę. Jej zdaniem, branża blockchain znajduje się na „wytartej ścieżce innowacji finansowych”, która zaczyna się od nagród, ale kończy „wyniszczającymi stratami”.


Elizabeth Warren wzywa do zwiększenia regulacji kryptowalut

Senator Stanów Zjednoczonych Elizabeth Warren uznała, że kryptowaluty zrujnują gospodarkę. W swoim artykule napisała, że przemysł kryptowalutowy znajduje się na “dobrze przetartej ścieżce innowacji finansowych”, zaczynającej się od ekscytujących nagród, ale kończącej na paraliżujących stratach. Zdaniem Warren, to co stało się z FTX powinno być “sygnałem alarmowym” dla regulatorów, by egzekwować prawa dotyczące branży:

Zwolennicy twierdzą, że kryptowaluty mają ogromny potencjał, aby uczynić system finansowy bardziej wydajnym i integracyjnym. Może. Ale słyszeliśmy już tę historię. (…) Podczas krachu z 2008 roku i wszystkich poprzednich kryzysów finansowych takie stwierdzenia okazały się niebezpiecznie złudne. Kryptowaluty nie są wyjątkiem.

Jej zdaniem incydent z imperium Sama Bankmana-Freeda to „przebudzenie” dla władz:

(…) Kongres musi załatać pozostałe dziury w strukturze regulacyjnej, zanim kolejna katastrofa kryptograficzna zniszczy naszą gospodarkę.

Senator USA wzywa do zaostrzenia walki z krypto oszustwami

Elizabeth Warren wezwała agencje federalne do „zaostrzenia walki z oszustwami kryptograficznymi”, a Kongres do wsparcia tych wysiłków dodatkowymi funduszami:

Wreszcie firmy wydobywcze, które zanieczyszczają środowisko i obciążają sieci energetyczne, muszą ujawniać informacje o swoich emisjach i zużyciu energii. (…) Nadszedł czas, aby kryptowaluty podlegały tym samym zasadom, co inne rodzaje działalności finansowej.

W lipcu senator Stanów Zjednoczonych wezwała Kongres i Amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) do zajęcia bardziej stanowczego stanowiska w stosunku branży w związku z problemami z Celsius Network i wieloma innymi firmami.

Elizabeth Warren kolejny raz oczernia kryptowalutyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.