EBC proponuje nowy system płatności kryptowalutowych | Wiadomości | CrypS.

EBC proponuje nowy system płatności kryptowalutowych

Mariusz Przepiórka
europejski bank centralny i eurochain

Europejski Bank Centralny (EBC) opublikował badania, w których proponuje nowy model płatności kryptowalutowych. Model ten uwzględnia ryzyko związane z anonimowością i praniem pieniędzy. EBC podkreślił jednak, że publikacja nie oznacza zainteresowania banku stworzeniem własnej cyfrowej waluty.

Nowy model wprowadza koncepcję tworzącą uproszczony system płatności CBDC zwany EUROchain.  Użytkownicy tego modelu mogą zachować prywatność w przypadku transakcji o niskiej wartości, natomiast w przypadku większych sum będą podlegać kontroli AML/CFT. Będzie to możliwe dzięki tzw. „voucherom anonimowości”, które pozwolą użytkownikom na anonimowy transfer określonej kwoty w określonym czasie, np. 1000 EUR na tydzień.

Według EBC nowy system nie dąży do uzyskania pełnej kontroli nad użytkownikami. Jednocześnie pozwala zachować równowagę spełniającą wymogi prawa zapobiegającego praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Cyfrowa waluta obsługująca system nie będzie polegała wyłącznie na architekturze blockchain. Jej podstawę stanowić będzie sieć EUROchain przy wsparciu Accenture i R3.

europejski bank centralny i eurochainreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.