EBC: 10% gospodarstw domowych w strefie euro posiada krypto | Wiadomości | CrypS.

EBC: 10% gospodarstw domowych w strefie euro posiada krypto

Anna Sutowicz
EBC ostrzega, że ​​ryzyko związane z kryptowalutami może przenieść się na szerszą gospodarkę

Raport Europejskiego Banku Centralnego podaje, że 10% gospodarstw domowych w strefie euro kupiło kryptowaluty. Stwierdza także, że waluty wirtualne będą zagrożeniem dla stabilności finansowej.


Badania Europejskiego Banku Centralnego (EBC) opublikowane wczoraj wykazały, że 10% gospodarstw domowych w strefie euro kupiło kryptowaluty, takie jak BTC. W badaniach stwierdzono także, że gospodarstwa domowe o niższych dochodach są bardziej skłonne do posiadania kryptowalut niż gospodarstwa domowe, których dochody są na średnim poziomie.

Rynki kryptowalut zagrożeniem dla stabilności finansowej

Europejski Bank uznaje, że ekspozycja banków i innych instytucji finansowych na kryptowaluty może narazić kapitał na ryzyko i zaszkodzić zaufaniu inwestorów, a także zaszkodzić rynkom kredytowym i finansowym. Mimo tego, że niedawna niestabilność nie była zaraźliwa dla reszty globalnego systemu finansowego, to zagrożenie rośnie wraz z rosnącą liczbą inwestorów instytucjonalnych:

Ryzyko systemowe wzrasta wraz z poziomem wzajemnych powiązań między kryptowalutami a tradycyjnym sektorem finansowym.

W opinii EBC kryptowaluty nie są odpowiednie dla większości inwestorów detalicznych. Europejski Bank Centralny wzywa władze UE do zatwierdzenia nowych zasad dotyczących aktywów kryptograficznych „w pilnym trybie”.

Raport potwierdza, że ​​wzrost zainteresowania detalicznego i instytucjonalnego sprawił, że kryptowaluty znalazły się na radarze EBC, co w efekcie doprowadziło do opublikowania badań.

Anonimowość posiadaczy cyfrowego euro jest „niepożądana”

UE przygotowuje obecnie przepisy regulujące kryptowaluty zwane pakietem Markets in Crypto Assets. Urzędnicy EBC już wcześniej podkreślali ryzyko związane z kryptowalutami. Ekspert finansowy Patrick Hansen zwrócił uwagę na Twitterze na prezentację EBC zatytułowaną „Opcje prywatności w cyfrowym euro”. Na jej dziewięciu slajdach ​​kryje się chęć, by wszystkie transakcje z cyfrowym euro były przejrzyste dla banków.

EBC ostrzega, że ​​ryzyko związane z kryptowalutami może przenieść się na szerszą gospodarkę
reklama
reklama