Dzienne zarobki górników BTC spadły do najniższego poziomu od 11 miesięcy | Wiadomości | CrypS.

Dzienne zarobki górników BTC spadły do najniższego poziomu od 11 miesięcy

Zerelik Maciej
mining

Maj okazał się być jednym z najgorszych miesięcy dla górników BTC w ciągu ostatniego roku. Ich dzienne przychody z wydobycia spadły w tym okresie bowiem o 27%.


Według blockchain.com, w dniu 1 maja dzienne przychody górników BTC wynosiły 40,57 mln USD. Do końca miesiąca skurczyły się jednak do 29,37 mln USD. Dzienny przychód z wydobycia osiągnął najniższy poziom od 11 miesięcy w dniu 24 maja – 22,43 mln USD.przychody z miningu dziennie

Szczytowe wartości około 80 milionów dolarów były notowane w kwietniu 2021 roku. Od tego czasu dzienny zarobek górników spadł jednak o 62%.

Rentowność kopania Bitcoina

Rentowność jest miarą zarobionych dolarów na TH/s. Obecnie osiągnęła ona najniższy poziom od października 2020 r. Bitinfocharts raportuje obecnie rentowność na poziomie 0,112 USD dziennie za 1 Th/s.

Co więcej, metryka ta odnotowała spadek o 56% od początku roku i jest niższa o ponad 75% od szczytów z 2021 r. wynoszących 0,450 USD dziennie za 1 Th/s.

Współczynnik hash rate wciąż utrzymuje się jednak na wysokim poziomie. Obecna średnia to 211,82 eksahaszy na sekundę. Liczba ta jest mniej więcej o 16% niższa od rekordowego poziomu ponad 250 Eh/s z 2 maja.

Wysoki hash rate, ale niska rentowność może sugerować, że w sektorze wydobycia Bitcoina panuje znacznie większa konkurencja niż wcześniej. Na poprzednich rynkach niedźwiedzia górnicy wyłączali swoje koparki gdy cena aktywów spadała, ponieważ działalność stawała się chwilowo nieopłacalna.

Ponadto, jak podaje Glassnode, przepływy pomiędzy górnikami a giełdami osiągnęły właśnie czteromiesięczny szczyt. Sugeruje to, że mogą oni przygotowywać się do sprzedaży części swoich monet, aby pokryć wygenerowane koszta.

mining
reklama
reklama