Dzienne zarobki górników BTC spadły do najniższego poziomu od 11 miesięcy | Wiadomości | CrypS.

Dzienne zarobki górników BTC spadły do najniższego poziomu od 11 miesięcy

Maciej Żerelik
mining

Maj okazał się być jednym z najgorszych miesięcy dla górników BTC w ciągu ostatniego roku. Ich dzienne przychody z wydobycia spadły w tym okresie bowiem o 27%.


Według blockchain.com, w dniu 1 maja dzienne przychody górników BTC wynosiły 40,57 mln USD. Do końca miesiąca skurczyły się jednak do 29,37 mln USD. Dzienny przychód z wydobycia osiągnął najniższy poziom od 11 miesięcy w dniu 24 maja – 22,43 mln USD.przychody z miningu dziennie

Szczytowe wartości około 80 milionów dolarów były notowane w kwietniu 2021 roku. Od tego czasu dzienny zarobek górników spadł jednak o 62%.

Rentowność kopania Bitcoina

Rentowność jest miarą zarobionych dolarów na TH/s. Obecnie osiągnęła ona najniższy poziom od października 2020 r. Bitinfocharts raportuje obecnie rentowność na poziomie 0,112 USD dziennie za 1 Th/s.

Co więcej, metryka ta odnotowała spadek o 56% od początku roku i jest niższa o ponad 75% od szczytów z 2021 r. wynoszących 0,450 USD dziennie za 1 Th/s.

Współczynnik hash rate wciąż utrzymuje się jednak na wysokim poziomie. Obecna średnia to 211,82 eksahaszy na sekundę. Liczba ta jest mniej więcej o 16% niższa od rekordowego poziomu ponad 250 Eh/s z 2 maja.

Wysoki hash rate, ale niska rentowność może sugerować, że w sektorze wydobycia Bitcoina panuje znacznie większa konkurencja niż wcześniej. Na poprzednich rynkach niedźwiedzia górnicy wyłączali swoje koparki gdy cena aktywów spadała, ponieważ działalność stawała się chwilowo nieopłacalna.

Ponadto, jak podaje Glassnode, przepływy pomiędzy górnikami a giełdami osiągnęły właśnie czteromiesięczny szczyt. Sugeruje to, że mogą oni przygotowywać się do sprzedaży części swoich monet, aby pokryć wygenerowane koszta.

miningreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.