Dzienna sprzedaż OpenSea podwaja się z powodu Bored Ape Yacht Club | Wiadomości | CrypS.

Dzienna sprzedaż OpenSea podwaja się z powodu Bored Ape Yacht Club

Konrad Juszczyk
OpenSea phishing poszkodowany pozywa na 1 mln USD

Dzienna sprzedaż na platformie OpenSea podwoiła się z około 50 milionów dolarów do 100 milionów dolarów. Jednym z czynników był dziesięciokrotny wzrost sprzedaży kolekcji NFT Bored Ape Yacht Club (BAYC).

BAYC powodem wzrostu sprzedaży na OpenSea

Według CryptoSlam 14 listopada traderzy zawarli transakcje NFT projektu Bored Ape Yacht Club (BAYC) za 17,45 mln USD, 13 listopada za 23,06 mln USD, a 12 listopada za 12,41 mln USD. Wzrosło również zainteresowanie zmutowanymi małpami z kolekcji Mutant Ape Yacht Club, również od tych samych twórców. Te działania spowodowały znaczący wzrost obrotu na platformie do handlu niewymiennymi tokenami OpenSea. Chociaż ogólna wielkość sprzedaży blednie w porównaniu z poprzednimi miesiącami, niektóre projekty jak BAYC odnotowały znaczny wzrost w ostatnim tygodniu.

sprzedaż-nft-na-opensea
Dane z Dune Analytics

Wzrost obrotu małpami jest podyktowany kilkoma czynnikami. Jednym z nich są plany Timbalanda, stworzenia metawersu opartego na projekcie BAYC. Na potrzeby projektu stworzył on również firmę Ape-In Productions, która zajmie się produkcją muzyki i animacji. Twórcy projektu NFT z Yuga Labs złożyli również wniosek o rejestrację w Stanach Zjednoczonych znaku towarowego „Ape” w „kryptowalutach, grach online, platformach internetowych i rozwoju oprogramowania blockchain”, a w 2022 roku firma planuje uruchomienie własnego tokena projektu Bored Ape Yacht Club. Dużym krokiem w adopcji małp był również ostatni zakup muzyka Post Malone, który zakupił NFT za łącznie 730 000 dolarów, tym samym przybliżając temat NFT milionom ludzi.

OpenSea phishing poszkodowany pozywa na 1 mln USD
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.