Dyrektor banku ukradł 47 mln USD, by kupić kryptowaluty | Wiadomości | CrypS.

Dyrektor banku ukradł 47 mln USD, by kupić kryptowaluty

kryptowaluty

Były dyrektor generalny Heartland Tri-State Bank z siedzibą w Kansas, Shan Hanes, przyznał się w czwartek do winy za defraudację 47,1 miliona dolarów na „osobiste zakupy kryptowalut”.


  • Ta gigantyczna defraudacja doprowadziła do upadku banku w lipcu 2023 roku, co skutkowało całkowitą utratą kapitału własnego dla inwestorów,
  • Jak poinformowało Biuro Prokuratora USA dla Okręgu Kansas, strata była nieodwracalna i dotknęła wielu inwestorów, którzy utracili swoje oszczędności życiowe i fundusze emerytalne.

Manipulacje i oszustwa Shana Hanesa

Shan Hanes, mający 52 lata, pełnił funkcję dyrektora generalnego Heartland Tri-State Bank. Według sądowych ustaleń, Hanes organizował różnorodne kryptowalutowe programy, aby ukryć ogromne straty banku.

Jego działania obejmowały niekontrolowane i nieodpowiedzialne inwestycje w kryptowaluty, które zakończyły się stratą dziesiątek milionów dolarów.

Shan Hanes to kłamca i mistrz manipulacji, który doprowadził do upadku Heartland Tri-State Bank

– stwierdziła Kate Brubacher, prawniczka reprezentująca stronę oskarżenia.

Wiele ofiar nigdy w pełni nie odzyska strat w oszczędnościach całego życia i funduszach emerytalnych. Ale przynajmniej my, w Departamencie Sprawiedliwości, widzimy, że Hanes zostaje pociągnięty do odpowiedzialności karnej za swoje czyny

Dochodzenie i przyszłość oskarżonego

Sprawa kryptowalutowa związana z Shanem Hanesem jest obecnie badana przez FBI, Federalną Korporację Ubezpieczeń Depozytów, Zarząd Rezerwy Federalnej i Federalną Agencję Finansowania Mieszkalnictwa. Hanesowi grozi maksymalnie 30 lat więzienia, a wyrok ma zostać ogłoszony 8 sierpnia br.

Upadek Heartland Tri-State Bank oraz zaangażowanie kryptowalut w ten skandal wywołały szeroką dyskusję w sektorze finansowym.

Sytuacja ta nie jest odosobniona, ponieważ inne banki, takie jak Signature, Silicon Valley Bank (SVB) i Silvergate Bank, również poniosły straty związane z ekspozycją na kryptowaluty. Te banki świadczyły usługi dla firm kryptowalutowych, przechowując depozyty lub udzielając pożyczek.

W lutym 2023 roku Rezerwa Federalna (Fed) wydała wspólne oświadczenie podkreślające ryzyko płynności dla banków obsługujących organizacje kryptograficzne.

Fed ostrzegł banki przed potencjalnymi zagrożeniami i wezwał do stosowania istniejących zasad zarządzania ryzykiem w celu minimalizowania ryzyka związanego z kryptowalutami. 

kryptowalutyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.