Dwóch informatorów otrzymało 4.3 mln nagrody od SECu | Wiadomości | CrypS.

Dwóch informatorów otrzymało 4.3 mln nagrody od SECu

Zerelik Maciej
sec i occ publikują wytyczne w sprawie stablecoin ów

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) przyznała dwóm informatorom ponad 4,3 mln USD nagrody. W ten sposób komisja chce zachęcić społeczeństwo do pomocy w łapaniu podmiotów dopuszczających się nadużyć finansowych.

Łączna kwota przyznana donosicielom od 2012 roku wynosi już 719 mln dolarów. Do tej pory agencja nagrodziła 112 osób.

Według SEC, informator pomagał agencji w znalezieniu osób odpowiedzialnych za nadużycia finansowe. Podjął również ryzyko wyjazdu za granicę w celu zebrania dowodów potwierdzających jego wcześniejsze stanowisko. Oprócz tego komisja przyznała 750 000 dolarów innemu informatorowi, który dostarczył istotnych informacji dot. sprawy oszustwa.

Informator wyjaśnił strukturę oszustwa i pomógł w dochodzeniu, uczestnicząc w osobistych spotkaniach. Według SEC, jego działania pomogły zrozumieć fundamenty oraz sposób, w jaki można na czas powstrzymać tego typu działania.

Jane Norberg, szefowa biura informatorów, skomentowała działalność donosicieli i to, jak bardzo pomogli oni w złapaniu oszustów.

„Osoby sygnalizujące nieprawidłowości odgrywają ważną rolę w wykrywaniu wykroczeń, a pomoc, jakiej udzielają, może być integralną częścią dochodzenia”.

SEC koncentruje się na zapobieganiu przestępstwom finansowym

W tym roku SEC przyznała więcej nagród niż w poprzednich latach. Tylko w zeszłym miesiącu, komisja przyznała ponad 150 milionów dolarów czterem informatorom. SEC rozpoczęła swój program „Whistleblowers” w 2012 roku i w tym samym roku przyznała pierwsze nagrody.

Komisja nadal zachęca społeczeństwo i przypomina ludziom o roli, jaką mogą odegrać w powstrzymaniu przestępstw finansowych.
Płatności zostały dokonane przez SEC w ramach programu ochrony inwestorów, ustanowionego w tym celu przez Kongres Stanów Zjednoczonych.

SEC zapewniła jednak inwestorów, że do rozliczenia się z informatorami nie wykorzystała pieniędzy poszkodowanych inwestorów.

sec i occ publikują wytyczne w sprawie stablecoin ów
reklama
reklama