Duński sąd podtrzymał zakaz krypto, wprowadzony przez Nordeę | Wiadomości | CrypS.

Duński sąd podtrzymał zakaz krypto, wprowadzony przez Nordeę

Mariusz Przepiórka
zakaza kryptowalut, przekreślony bitcoin, nordea

Duński sąd orzekł, że Nordea, skandynawski gigant z sektora usług finansowych, może zabronić swym pracownikom posiadania Bitcoinów i innych kryptowalut. Według doniesień BNN Bloomberg sąd w swej decyzji podtrzymującej te ograniczenia wskazywał na ryzyko związane z krypto walutami.

Decyzja sądu nie dotyczy jednak instrumentów finansowych związanych z kryptowalutami, które Nordea sprzedawała swoim klientom, jak również kryptowalut, które pracownicy giganta mogli nabyć przed wprowadzeniem tych restrykcji.

Duński związek zawodowy pracowników sektora finansowego złożył pozew przeciwko Nordei wskazując, że zakaz wchodzi w prywatne życie pracowników firmy. Zamiar wprowadzenia ograniczeń Nordea ogłaszała już w styczniu 2018 roku. Jest to największy bank w Skandynawii, dlatego decyzja duńskiego sądu dotyka w sumie 31 500 osób.

zakaza kryptowalut, przekreślony bitcoin, nordea
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.