Duńska skarbówka wysyła listy do posiadaczy kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Duńska skarbówka wysyła listy do posiadaczy kryptowalut

Michał Misiura
duńska skarbówka śle listy do posiadaczy kryptowalut

W rozesłanych listach, duński urząd skarbowy wzywa do korekty w poprzednich zeznaniach podatkowych. Chce aby posiadacze kryptowalut uwzględnili w nich swoje cyfrowe aktywa i nie uchylali się od płacenia. 

Na początku tego roku duńska skarbówka (Skattestyrelsen) otrzymała zgodę na zebranie informacji o obywatelach posiadających kryptowaluty. Dane pochodziły z 3 giełd kryptowalut i objęły 20 000 osób, które teraz muszą mierzyć się z uszczelnianiem systemu podatkowego. Skattestyrelsen chce, aby przedstawili oni swoje zyski, straty, inwestycje i ceny aktywów w latach 2016 – 2018.

Na tym jednak nie koniec ponieważ duński fiskus chce także potwierdzenie założenia krypto-portfela oraz wyciągi bankowe (a raczej krypto-giełdowe lub blockchainowe), w których znajdzie dane na temat aktualnego stanu posiadania cyfrowych aktywów. Informacje na temat najnowszej kampanii Skattestyrelsen podał portal Koinly. We wpisie na nim zauważono, że lepiej zastosować się do poleceń, gdyż w przyszłości duńska skarbówka może nie być tak uprzejma i przejść do kar finansowych.

duńska skarbówka śle listy do posiadaczy kryptowalut
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.