Duńska skarbówka wysyła listy do posiadaczy kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Duńska skarbówka wysyła listy do posiadaczy kryptowalut

Michał Misiura
duńska skarbówka śle listy do posiadaczy kryptowalut

W rozesłanych listach, duński urząd skarbowy wzywa do korekty w poprzednich zeznaniach podatkowych. Chce aby posiadacze kryptowalut uwzględnili w nich swoje cyfrowe aktywa i nie uchylali się od płacenia. 

Na początku tego roku duńska skarbówka (Skattestyrelsen) otrzymała zgodę na zebranie informacji o obywatelach posiadających kryptowaluty. Dane pochodziły z 3 giełd kryptowalut i objęły 20 000 osób, które teraz muszą mierzyć się z uszczelnianiem systemu podatkowego. Skattestyrelsen chce, aby przedstawili oni swoje zyski, straty, inwestycje i ceny aktywów w latach 2016 – 2018.

Na tym jednak nie koniec ponieważ duński fiskus chce także potwierdzenie założenia krypto-portfela oraz wyciągi bankowe (a raczej krypto-giełdowe lub blockchainowe), w których znajdzie dane na temat aktualnego stanu posiadania cyfrowych aktywów. Informacje na temat najnowszej kampanii Skattestyrelsen podał portal Koinly. We wpisie na nim zauważono, że lepiej zastosować się do poleceń, gdyż w przyszłości duńska skarbówka może nie być tak uprzejma i przejść do kar finansowych.

duńska skarbówka śle listy do posiadaczy kryptowalut
reklama
reklama