Dubai World Trade Center ma stać się strefą kryptowalut i regulatorem | Wiadomości | CrypS.

Dubai World Trade Center ma stać się strefą kryptowalut i regulatorem

Redakcja
dubaj regulacje kryptowalut

Ponieważ branża kryptowalutowa zmierza w kierunku adopcji w głównym nurcie, Dubaj, jeden z siedmiu emiratów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (ZEA), również umacnia swoją pozycję jako jedna z czołowych jurysdykcji przyjaznych kryptowalutom.

Władze Dubaju oświadczyły, że Dubai World Trade Center (DWTC), miejsce wydarzeń i wystaw należące do rządu, wkrótce stanie się kompleksową strefą i regulatorem cyfrowych aktywów.

Inicjatywa ta ma na celu promowanie masowej adopcji kryptowalut poprzez zaprojektowanie “kompleksowego ekosystemu” dla szybko rozwijającej się branży. DWTC zamierza współpracować z sektorem prywatnym i innymi ważnymi podmiotami potrzebnymi do uczynienia kryptowalut dostępnymi i bezpieczniejszymi dla mieszkańców. W poniedziałek Dubai Media Office ogłosiło:

“Dubai World Trade Center będzie współpracować z sektorem prywatnym i odpowiednimi podmiotami w Dubaju, aby stworzyć atrakcyjne środowisko dla sektora i egzekwować rygorystyczne standardy ochrony inwestorów, przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy (AML), zwalczania finansowania terroryzmu (CFT) zgodności i śledzenia transgranicznych przepływów transakcji.

Dodatkowo, inicjatywa jest częścią wysiłków władz, aby rozwinąć rynek wirtualnych aktywów w Dubaju. Chcą również stworzyć politykę dla bezproblemowej integracji “innowacyjnych produktów finansowych” i przyjąć nowe trendy, które obecnie robią hype zarówno w branży kryptowalutowej, jak i poza nią. Należą do nich m.in niewymienne tokeny (NFT)

Krok ten nadal przyspiesza pozycję Dubaju jako wiodącego globalnego centrum biznesu, handlu i technologii, World Trade Center dostarczy i będzie nadzorować nowe światowej klasy ramy regulacyjne polityki legislacyjnej i wykonawczej cyfrowych aktywów, będą miały kluczowe znaczenie dla ułatwienia i poszerzenia operacji transgranicznych i innowacji ekosystemu, aby umożliwić bezpieczne przyjęcie rynku i wzrost tego sektora w Dubaju.

dubaj regulacje kryptowalutreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.