Doradcy FTX zarobili w lutym ponad 32 mln dolarów | Wiadomości | CrypS.

Doradcy FTX zarobili w lutym ponad 32 mln dolarów

Dawid Kucharczyk
ftx

Giełda kryptowalut FTX opublikowała nowy raport dotyczący jej likwidacji i kosztów procesowych. Liczby okazały się zatrważające dla każdego, kto czeka na zwrot środków z platformy.


zarobki konsulantow ftx

Kancelarie prawne zaangażowane w postępowanie upadłościowe FTX otrzymały łącznie około 32,5 miliona dolarów. Kwota ta nie obejmuje opłat dla nowego szefa giełdy Johna J. Raya III. W marcu zarobił on 329 173 dolarów, a w lutym 305 tysięcy dolarów. Szef FTX zarabia 1300 dolarów za godzinę. Ray otrzymuje także zwrot kosztów życia, przelotów, posiłków i innych wydatków.

Prawnicy i partnerzy asystujący przy postępowaniach upadłościowych proszą średnio o 1246 do 1917 dolarów za godzinę. Pracownicy cywilni otrzymują od 747 do 1183 USD za godzinę.

Kto zarobił najwięcej?

W ubiegłym miesiącu najwięcej na FTX zarobiła kancelaria prawna Sullivan and Cromwell. Za swoje usługi wystawili oni rachunek na ponad 13,4 mln dolarów. Alvarez and Marsal otrzymał 11,9 mln dolarów. W pierwszej trójce znalazł się też Alix Partners, który zarobił 3,6 mln dolarów.

Oszukanym klientom nie jest łatwo pogodzić się z kosztami, jakie giełda kryptowalut wydaje na armię prawników, partnerów, księgowych i kierowników. FTX twierdzi jednak, że bez ich pomocy niemożliwe będzie znalezienie ukrytych aktywów lub odzyskanie ich zgodnie ze wszystkimi normami prawnymi.

Tymczasem sprawa jest daleka od zakończenia. Eksperci szacują, że sam Sullivan & Cromwell zarobi setki milionów dolarów, zanim zakończą się sprawy sądowe.

ftxreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.