Do Kwon zaprzecza zarzutom o wyprowadzenie 2,7 mld USD z Terra | Wiadomości | CrypS.

Do Kwon zaprzecza zarzutom o wyprowadzenie 2,7 mld USD z Terra

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
terra luna do kwon

Dyrektor generalny Terraform Labs, Do Kwon, zaprzeczył doniesieniom, jakoby miał wyprowadzić miliardy dolarów z ekosystemu Terra przed jego upadkiem. Twierdzenia te nazwał “kategorycznie fałszywymi”.


Wcześniej analityk FatMan stwierdził, że strategia Degenbox $UST-$MIM na platformie Abracadabra pozwoliła Kwonowi wycofać ponad 2,7 mld UST z Terra w ciągu kilku miesięcy.

FatMan wyjaśnił, że wspomniana strategia oferowała wysokie zyski i była promowana przez “Influencerów Terra”. Według niego, w ten sposób uzyskano płynność potrzebną do wycofania środków – ze względu na duży popyt można było wymienić UST na MIM bez utraty pegu stablecoina.

Analityk zauważył, że MIM został ostatecznie wymieniony na USDT i USDC, a następnie wysłany na adresy scentralizowanych giełd, w tym Binance, KuCoin i Huobi. Wezwał też Terraform Labs do wyjaśnienia celu tych transakcji, ujawnienia źródeł pochodzenia środków na rezerwę Luna Foundation Guard oraz opublikowania szczegółów transakcji, które firma przeprowadziła w celu ustabilizowania ceny UST.

W odpowiedzi Do Kwon stwierdził, że jego jedynym dochodem przez ostatnie dwa lata była “symboliczna pensja gotówkowa” w Terraform Labs. Powiedział, że zwlekał z otrzymaniem kolejnych “tokenów założycielskich”, ponieważ nie były mu one potrzebne.

W maju 2022 roku FatMan stwierdził, że Kwon i inwestorzy venture capital manipulowali zarządzaniem Mirror Protocol i wyłudzili pieniądze od inwestorów detalicznych.

Dla przypomnienia, Bloomberg dowiedział się, że amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd wszczęła dochodzenie w sprawie algorytmicznego stablocoina UST.

 

terra luna do kwonreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.