Do Kwon zaprzecza zarzutom o wyprowadzenie 2,7 mld USD z Terra | Wiadomości | CrypS.

Do Kwon zaprzecza zarzutom o wyprowadzenie 2,7 mld USD z Terra

Zerelik Maciej
terra luna do kwon

Dyrektor generalny Terraform Labs, Do Kwon, zaprzeczył doniesieniom, jakoby miał wyprowadzić miliardy dolarów z ekosystemu Terra przed jego upadkiem. Twierdzenia te nazwał „kategorycznie fałszywymi”.


Wcześniej analityk FatMan stwierdził, że strategia Degenbox $UST-$MIM na platformie Abracadabra pozwoliła Kwonowi wycofać ponad 2,7 mld UST z Terra w ciągu kilku miesięcy.

FatMan wyjaśnił, że wspomniana strategia oferowała wysokie zyski i była promowana przez „Influencerów Terra”. Według niego, w ten sposób uzyskano płynność potrzebną do wycofania środków – ze względu na duży popyt można było wymienić UST na MIM bez utraty pegu stablecoina.

Analityk zauważył, że MIM został ostatecznie wymieniony na USDT i USDC, a następnie wysłany na adresy scentralizowanych giełd, w tym Binance, KuCoin i Huobi. Wezwał też Terraform Labs do wyjaśnienia celu tych transakcji, ujawnienia źródeł pochodzenia środków na rezerwę Luna Foundation Guard oraz opublikowania szczegółów transakcji, które firma przeprowadziła w celu ustabilizowania ceny UST.

W odpowiedzi Do Kwon stwierdził, że jego jedynym dochodem przez ostatnie dwa lata była „symboliczna pensja gotówkowa” w Terraform Labs. Powiedział, że zwlekał z otrzymaniem kolejnych „tokenów założycielskich”, ponieważ nie były mu one potrzebne.

W maju 2022 roku FatMan stwierdził, że Kwon i inwestorzy venture capital manipulowali zarządzaniem Mirror Protocol i wyłudzili pieniądze od inwestorów detalicznych.

Dla przypomnienia, Bloomberg dowiedział się, że amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd wszczęła dochodzenie w sprawie algorytmicznego stablocoina UST.

 

terra luna do kwon
reklama
reklama