Dlaczego kurs BTC spada? Najniższe poziomy od miesiąca | Wiadomości | CrypS.

Dlaczego kurs BTC spada? Najniższe poziomy od miesiąca

btc-bitcoin

Według niektórych spekulacji niedawne osunięcie na wykresie bitcoina poniżej linii 30 tys. dol. za monetę mogło mieć związek m.in. z czynnikami makroekonomicznymi.


Załamanie ceny największej z kryptowalut łączone jest także z niepewnością regulacyjną wytworzoną wokół największej na świecie scentralizowanej giełdy wirtualnych walut Binance

Kurs BTC z korektą na wykresie

Bitcoin ponownie doznał korekty. Dzieje się to na kilka dni przed decyzją amerykańskiego banku centralnego w sprawie stóp procentowych. Wiele osób spekuluje, że w środę (tj. 26 lipca br.) Fed ogłosi nową podwyżkę o 25 punktów bazowych. 

Eksperci analizując ruchy na wykresie bitcoina na tle makroekonomicznych zdarzeń, zwrócili uwagę na to, iż rynki europejskie znalazły się w lekkim korkociągu ze względu na niezbyt dobre wieści z gospodarki strefy euro, a w szczególności z Niemiec.

Wcześniej kurs BTC przez dłuższy czas handlował bokiem. Jego cena pozostawała dość stabilna, utrzymując się nieco powyżej 30 tys. dol. za monetę. Zmiany nie były znaczące w ciągu ostatnich dwóch tygodni. 

W chwili pisania tego tekstu za jednego bitcoina trzeba zapłacić nieco ponad 29,1 tys. dol. za monetę. Choć spadek pod względem procentowym jest niewielki, powrót poniżej linii 30 tys. dol. za monetę może być niepokojący dla inwestorów. Mimo to społeczność BTC wykazuje aktualnie chciwość, według danych pochodzących od platformy alternative.me. 

Problemy regulacyjne w USA

Kurs bitcoina osunął się również na tle plotek związanych z platformą Binance. Podobno jej dyrektor generalny Changpeng Zhao zasugerował w prywatnej rozmowie, iż kilka lat temu podmioty stowarzyszone tej giełdy mogły dopuścić się wash tradingu. Raport na ten temat pojawił się w The Wall Street Journal. 

Pojęcie wash tradingu określa proces sztucznego zawyżania wolumenu transakcji poprzez handel z samym sobą lub podmiotem powiązanym. Szczególnie popularne jest to na rynku tokenów niewymienialnych (NFTs). 

W odpowiedzi na te podejrzenia rzecznik giełdy Binance przesłał wiadomość do mediów, w której podkreślił, że firma ta nie angażowała się nigdy w wash trading

btc-bitcoinreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.