Dlaczego kurs BTC nie rośnie mimo dużego zainteresowania? Willy Woo wskazuje powód | Wiadomości | CrypS.

Dlaczego kurs BTC nie rośnie mimo dużego zainteresowania? Willy Woo wskazuje powód

Bitcoin

Popularny analityk Willy Woo postanowił odpowiedzieć na pytanie, dlaczego kurs bitcoina nie rośnie. W końcu zainteresowanie kryptowalutą jest wysokie!


  • Willy Woo jest zdania, że kurs bitcoina nie rośnie, bowiem niektórzy hodlerzy postanowili sprzedać swoje coiny,
  • Do tego działanie “normalnego” rynku zakłócają “papierowe” bitcoiny.

Willy Woo tłumaczy, dlaczego nadal nie jesteś milionerem

Analityk udostępnił wykres, z którego wynika, że na giełdy kryptowalut trafia teraz sporo BTC od długoterminowych hodlerów.

Ci bowiem “mają więcej BTC niż wszystkie fundusze ETF (fundusze notowane na giełdzie) razem wzięte… 10 razy więcej”. Do tego “sprzedają na każdej hossie. Ten wzór jest tak stary jak blok Genesis” – stwierdził wspomniany ekspert.

Sytuację na wykresie pogarsza to, co dzieje się na polu kontraktów terminowych.

Papierowe BTC zalewa rynek od 2017 roku. Rynki kontraktów terminowych. Jeśli chciałeś kupić BTC, kiedyś musiałeś kupić prawdziwe BTC. Można już kupić papierowe BTC. W ten sposób nie-coiner może sprzedać ci ten papier. Razem stworzyliście syntetyczny BTC

– dodał.

I faktycznie, przed 2017 r. kurs BTC rósł wykładniczo, ponieważ jedynymi sprzedawcami byli hodlerzy lub po prostu posiadacze “fizycznych” bitcoinów. Teraz wszystko jest zakłócane przez rynki poboczne – instrumentów pochodnych.

Bessa w 2022 r. była podyktowana zalewem papierowych BTC

– tłumaczy Woo. Posiadacze bitcoinów na rynku spot “tak naprawdę nie sprzedawali”.

Sytuacja na rynku dziś

Obecnie jeden bitcoin kosztuje 66 200 USD, co oznacza taką samą cenę co wczoraj, ale zarazem spadek o ok. 5% w skali tygodnia.

Ether broni się trochę lepiej. Za 1 ETH trzeba zapłacić 3556 USD. W skali 24 h oznacza to zmianę na poziomie 0%. Przez ostatnie 7 dni kurs spadł, ale mniej niż w przypadku BTC – o 3,3%.

Nastroje pozostają jednak dobre. Bitcoin Fear and Greed Index pokazuje 71, co oznacza chciwość. Możemy założyć, że do dalszego wzrostu przydałoby się schłodzenie rynku i spadek indeksu do poziomu neutralności.

Inna sytuacja jest na rynku Ethereum. Jeżeli wierzyć pogłoskom ekspertów, już 2 lipca mają wystartować ETF-y ETH (trafią na giełdy). Może to podnieść wycenę etheru. Dziś większy potencjał wzrostowy ma więc ether.

Powyższy tekst nie ma porady inwestycyjnej.

Bitcoinreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.