Deweloperzy Ethereum kończą wsparcie dla sieci testowej Ropsten | Wiadomości | CrypS.

Deweloperzy Ethereum kończą wsparcie dla sieci testowej Ropsten

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Ethereum 2/3 władzy nad siecią w rękach 7 graczy

Sieć testowa Ropsten zostanie wyłączona jako przestarzała w ciągu najbliższych tygodni, ogłosił zespół Ethereum Foundation.


Organizacja we wpisie na blogu poinformowała:

Zdecydowana większość pozostałych węzłów walidacyjnych zostanie wyłączona między 15 a 31 grudnia 2022 r. Po tym czasie Ropsten nie będzie już wspierany przez zespoły klienckie, testowe czy infrastrukturalne.

Inna sieć testowa, Rinkeby, będzie wyłączona do połowy 2023 roku. Fundacja Ethereum zaleciła deweloperom i użytkownikom przejście na Goerli lub Sepolia.

Zespół przypomniał, że Rinkeby nie było planowane do wdrożenia aktualizacji The Merge, więc nie może działać jako odpowiednik sieci bazowej.

Dla przypomnienia, deweloperzy zmigrowali Ropsten do algorytmu konsensusu Proof-of-Stake w czerwcu.

Ethereum 2/3 władzy nad siecią w rękach 7 graczyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.