Sieć testowa Ropsten zostanie wyłączona jako przestarzała w ciągu najbliższych tygodni, ogłosił zespół Ethereum Foundation.
Organizacja we wpisie na blogu poinformowała:
Zdecydowana większość pozostałych węzłów walidacyjnych zostanie wyłączona między 15 a 31 grudnia 2022 r. Po tym czasie Ropsten nie będzie już wspierany przez zespoły klienckie, testowe czy infrastrukturalne.
Inna sieć testowa, Rinkeby, będzie wyłączona do połowy 2023 roku. Fundacja Ethereum zaleciła deweloperom i użytkownikom przejście na Goerli lub Sepolia.
Zespół przypomniał, że Rinkeby nie było planowane do wdrożenia aktualizacji The Merge, więc nie może działać jako odpowiednik sieci bazowej.
Dla przypomnienia, deweloperzy zmigrowali Ropsten do algorytmu konsensusu Proof-of-Stake w czerwcu.
Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->
Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->
