Deweloper Ethereum Name Service pozywa GoDaddy | Wiadomości | CrypS.

Deweloper Ethereum Name Service pozywa GoDaddy

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski

True Names, operator rozproszonego systemu nazw domen Ethereum Name Service (ENS), pozwał GoDaddy, Dynadot i projekt DeFi Manifold Finance.


Skarga została złożona również w imieniu dewelopera Ethereum Nigela Griffitha, który jest osadzony w więzieniu. Powodowie zarzucili GoDaddy naruszenie umowy o “poszanowaniu, uznaniu i ochronie” domeny eth.link. Według dokumentu, True Names zażądało 75 tysięcy dolarów odszkodowania.

25 sierpnia rejestrator domen GoDaddy poinformował, że adres eth.link wygaśnie 5 września. Firma przekazała domenę do Dynadot Registry, który sprzedał ją w drodze aukcji. 3 września projekt DeFi, Manifold Finance, potwierdził przejęcie eth.link. Jak podaje Domain Name Wire, transakcja opiewała na kwotę 851 919 dolarów. Firma napisała:

Właśnie pozyskaliśmy et.link. Usługi zostaną przywrócone jak tylko zakończy się proces przenoszenia własności.

Czy eth.link wygasła?

Czołowy deweloper ENS pod pseudonimem Nick.eth był zaskoczony sprzedażą, stwierdzając, że domena jeszcze nie wygasła. Manifold Finance odpowiedział jednak, że zastosował “informacje wprowadzające w błąd”.

W komentarzu dla Decrypt, deweloper zauważył, że GoDaddy obiecał przywrócić domenę do publicznego rejestru z możliwością odzyskania.

Jesteśmy rozczarowani ich działaniami i czujemy się wprowadzeni w błąd, ponieważ powiedziano nam: ‘Domena zostanie zwrócona do rejestru’. A teraz dowiadujemy się, że została ona rzekomo sprzedana przez ISP, zanim mieliśmy szansę się o nią upomnieć.

Programista przypomniał więc sobie, że eth.link służy do łączenia systemów nazw domenowych ENS i DNS. W chwili pisania tego tekstu, wchodząc np. na stronę vitalik.eth.link, pojawia się komunikat:

Usługi na eth.link zostaną przywrócone w najbliższym tygodniu tak szybko, jak to będzie możliwe.

Zawiera również linki do strony internetowej oraz kanału Telegram Manifold Finance.

eth.link

Na początku września współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, przeprowadził wśród swoich zwolenników na Twitterze ankietę dotyczącą uczciwej ceny rejestracji domeny w ENS. Wcześniej serwis osiągał rekordowe wyniki pod względem popytu.
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.