Departament Pracy USA pozwany za swoje antykryptowalutowe stanowisko | Wiadomości | CrypS.

Departament Pracy USA pozwany za swoje antykryptowalutowe stanowisko

Zerelik Maciej
departament pracy usa

ForUsAll, dostawca 401(k) z San Francisco, pozwał amerykański Departament Pracy (DOL). Chodzi o niedawną decyzję instytucji o wszczęciu dochodzenia w sprawie firm oferujących klientom możliwość ulokowania części ich planów emerytalnych w kryptowalutach.


Dostawca 401(k) złożył skargę przeciwko Departamentowi Pracy Stanów Zjednoczonych (DOL), starając się unieważnić niedawną decyzję regulatora o zbadaniu firm oferujących alokacje w kryptowaluty jako część ich planów emerytalnych. Firma nazwała tę decyzję „arbitralną, kapryśną i w inny sposób niezgodną z prawem”.

ForUsAll reklamuje się jako „pierwsza platforma 401(k) zapewniająca dostęp do kryptowalut”. Jej inne usługi obejmują ekspozycję na fundusze wzajemne i ESG przy niskich opłatach. Firma ogłosiła w zeszłym roku umowę z giełdą kryptowalut Coinbase. To właśnie ona pozwala klientom ForUsAll zainwestować do 5% ich składek 401(k) w Bitcoina, Ethereum i inne kryptowaluty.

Firma ta nie jest jedynym przypadkiem. Fidelity Investments, czwarty co do wielkości menedżer w zeszłym miesiącu ogłosił podobne plany. Jego kryptowalutowe plany emerytalne różniły się jednak pod względem procentu. Fidelity pozwoli inwestorom przeznaczyć aż 20% kont emerytalnych 401(k) na BTC.

Ostrzeżenie DOL

DOL wydał ostrzeżenia dla dostawców 401(k) dotyczące ich planów. W komunikacie z marca instytucja stwierdziła, że kryptowaluty są „spekulacyjnymi i zmiennymi inwestycjami”. Co więcej są one obarczone problemami związanymi z przechowywaniem, prowadzeniem dokumentacji, wyceną i regulacjami.

Te względy były wystarczające, aby przeprowadzić „program dochodzeniowy skierowany do planów, które oferują uczestnikom inwestycje w kryptowaluty” i „podjąć odpowiednie działania w celu ochrony interesów uczestników planu.”

ForUsAll oświadczył Wall Street Journal, że „około 150 z 500 firm, które korzystają z jego usług 401(k), podpisało już umowy obejmujące kryptowalutowe opcje”. Jedna trzecia klientów, z którymi spółka rozmawiała od czasu wydania wytycznych DOL, zdecydowała się poczekać z oferowaniem tej opcji. 

departament pracy usa
reklama
reklama