Departament Pracy USA pozwany za swoje antykryptowalutowe stanowisko | Wiadomości | CrypS.

Departament Pracy USA pozwany za swoje antykryptowalutowe stanowisko

Maciej Żerelik
departament pracy usa

ForUsAll, dostawca 401(k) z San Francisco, pozwał amerykański Departament Pracy (DOL). Chodzi o niedawną decyzję instytucji o wszczęciu dochodzenia w sprawie firm oferujących klientom możliwość ulokowania części ich planów emerytalnych w kryptowalutach.


Dostawca 401(k) złożył skargę przeciwko Departamentowi Pracy Stanów Zjednoczonych (DOL), starając się unieważnić niedawną decyzję regulatora o zbadaniu firm oferujących alokacje w kryptowaluty jako część ich planów emerytalnych. Firma nazwała tę decyzję „arbitralną, kapryśną i w inny sposób niezgodną z prawem”.

ForUsAll reklamuje się jako „pierwsza platforma 401(k) zapewniająca dostęp do kryptowalut”. Jej inne usługi obejmują ekspozycję na fundusze wzajemne i ESG przy niskich opłatach. Firma ogłosiła w zeszłym roku umowę z giełdą kryptowalut Coinbase. To właśnie ona pozwala klientom ForUsAll zainwestować do 5% ich składek 401(k) w Bitcoina, Ethereum i inne kryptowaluty.

Firma ta nie jest jedynym przypadkiem. Fidelity Investments, czwarty co do wielkości menedżer w zeszłym miesiącu ogłosił podobne plany. Jego kryptowalutowe plany emerytalne różniły się jednak pod względem procentu. Fidelity pozwoli inwestorom przeznaczyć aż 20% kont emerytalnych 401(k) na BTC.

Ostrzeżenie DOL

DOL wydał ostrzeżenia dla dostawców 401(k) dotyczące ich planów. W komunikacie z marca instytucja stwierdziła, że kryptowaluty są „spekulacyjnymi i zmiennymi inwestycjami”. Co więcej są one obarczone problemami związanymi z przechowywaniem, prowadzeniem dokumentacji, wyceną i regulacjami.

Te względy były wystarczające, aby przeprowadzić „program dochodzeniowy skierowany do planów, które oferują uczestnikom inwestycje w kryptowaluty” i „podjąć odpowiednie działania w celu ochrony interesów uczestników planu.”

ForUsAll oświadczył Wall Street Journal, że „około 150 z 500 firm, które korzystają z jego usług 401(k), podpisało już umowy obejmujące kryptowalutowe opcje”. Jedna trzecia klientów, z którymi spółka rozmawiała od czasu wydania wytycznych DOL, zdecydowała się poczekać z oferowaniem tej opcji. 

departament pracy usareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.