Darmowe narzędzie przeciwko ransomware od Emsisoft | Wiadomości | CrypS.

Darmowe narzędzie przeciwko ransomware od Emsisoft

Mariusz Przepiórka
your computer has been locked

Firma Emsisoft opublikowała bezpłatne narzędzie służące do odszyfrowywania oprogramowania szantażującego Paradise. Ta grupa oprogramowania ransomware, szyfruje pliki korzystając z Salsa20 i RSA-1024 dodając do nazw zainfekowanych plików rozszerzenia takie jak .paradise, 2ksys19, .p3rf0rm4 lub .FC.

Narzędzie odszyfrowujące jest dostępne pod następującym linkiem:

https://www.emsisoft.com/ransomware-decryption-tools/download/paradise

W ostatnich miesiącach Emsisoft udostępnił kilka bezpłatnych narzędzi, m.in. odszyfrowujące oprogramowanie STOP (Djvu), które stanowiło przydatną pomoc dla wielu użytkowników.

Wcześniej do pobrania były m.in. narzędzia do radzenia sobie z oprogramowaniem Avest, JSWorm 4.0, JSWorm 2.0, LooCipher, ZeroFucks i Ims00rry.

your computer has been locked
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.