Czy wykopanie $800 w ETH na Tesli jest możliwe? On twierdzi, że tak | Wiadomości | CrypS.

Czy wykopanie $800 w ETH na Tesli jest możliwe? On twierdzi, że tak

Michał Misiura
siraj rival twierdzi, że wykopał teslą model 3 ethereum o wartości 800 dolarów

Kilka dni temu w CNBC pojawił się wywiad z Sirajem Ravalem, posiadacza Tesli Model 3 z 2018 roku, który podobno kopał na nim Ethereum, korzystając z zasilania samochodu. Jak twierdzi, zarabiał na tym od 400 do 800 dolarów miesięcznie.

CNBC opisuje historię Siraja Ravala z San Francisco, który podpiął karty graficzne GPU do akumulatora samochodu. Ponadto górnik mówił też, że ładuje z niego Apple Mac mini M1, na którym używa “aplikacji do kopania bitcoinów”. (Ostrzegamy, że większość takich appek to oszustwa, „wydobytych” kryptowalut często nie da się wypłacić.)

Wykopanie 800 dolarów na kartach graficznych podpiętych do Tesli jest mało prawdopodobne. Raval twierdził, że w połączeniu z włamaniem się do komputera pokładowego, jest to najbardziej opłacalny sposób kopania kryptowalut samochodem.

Czy da się wykopać $800 w ETH Teslą?

Autor youtubowego kanału K-Man – Chris Allessi, który wydobywał kryptowaluty na Tesli 3 już w 2018 roku, poddaje to w wątpliwość (za Forklog). Jak uważa 3 lata temu na podpiętym do auta Antminerze S9, wykopał bitcoiny o wartości 10 dolarów w 60 godzin (nie odliczając od tego kosztów energii). Allessi ocenia, że obecnie zarobiłby w tym czasie maksymalnie 1 – 2 USD w BTC.

Jeden z pierwszych hakerów Tesli Modelu 3, Thomas Somers, wskazuje z kolei, że wcale nie trzeba było włamywać się do systemu samochodu, żeby kopać na nim Ethereum. Oblicza też, że w obecnych warunkach można osiągnąć nim hashrate GPU rzędu 7-10 MH/s , co przyniosłoby 13,38 USD przychodów w ETH, pomijając wszystkie koszty.

Siraj nie odnosi się do głosów, które zarzucają mu koloryzowanie faktów. Twierdzi, że jego Tesla będzie autonomiczną taksówką, która zarabia na prąd, kopiąc kryptowaluty i przynosi zysk z wożenia pasażerów.

Zdjęcie: CNBC

siraj rival twierdzi, że wykopał teslą model 3 ethereum o wartości 800 dolarów
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.