Czołowy szwajcarski ubezpieczyciel przyjmuje płatności w kryptowalutach | Wiadomości | CrypS.

Czołowy szwajcarski ubezpieczyciel przyjmuje płatności w kryptowalutach

Mariusz Przepiórka
aturpi i bitcoin

Szwajcarska firma ubezpieczeniowa Aturpi Health Insurance poinformowała, że przyjmuje płatności w kryptowalutach. Spółka nawiązała w tym celu współpracę z Bitcoin Suisse. Jest to firma świadcząca usługi finansowe i właśnie za jej pośrednictwem klienci ubezpieczyciela mogą dokonywać płatności w BTC i ETH. Obecnie z usług ubezpieczeń zdrowotnych Aturpi korzysta około 200 tysięcy osób.

Ubezpieczyciel mający siedzibę w Bernie nie będzie jednak gromadził kryptowalut. Środki wpłacane przez klientów w BTC lub ETH będą przewalutowane w Bitcoin Suisse na franki szwajcarskie i w takiej formie trafią na konta Aturpi Health Insurance. Spółka zastrzega przy tym, że wszelkie prowizje za płatności w kryptowalutach będą ponosić klienci. W roku 2019 roczna wartość sprzedaży Aturpi wyniosła blisko 887 mln USD.

Caroline Meli, dyrektor sprzedaży i marketingu w Aturpi, powiedziała, że spółka jest cyfrowym pionierem w sektorze opieki zdrowotnej. Dzięki temu wyprzedza trendy społeczne i oferuje rozwiązania ubezpieczeniowe z perspektywą długoterminową. Zdaniem Meli technologia blockchain i związane z nią kryptowaluty stają się coraz ważniejszym elementem rynku finansowego.

Szwajcarski raj dla fintech

Bitcoin Suisse świadczy również usługi powiernicze i przechowuje w różnych aktywach finansowych ponad 1 mld USD. W maju broker kryptowalutowy dodał do swej oferty usługi powiernicze i staking dla Tezos (XTZ), a do platformy handlowej dodał złoto, srebro i platynę. Mieszkańcy Szwajcarii w wielu przypadkach stanowią awangardę rozwiązań kryptowalutowych. W kraju tym znajduje się m.in. tzw. „Dolina Krypto”. Jest to region przyjazny branży fintech zlokalizowany wokół miasta Zug. W tej okolicy wiele instytucji, nawet firmy z branży transportu publicznego, akceptuje płatności w kryptowalutach. Niedawno również miejscowość Zermatt nawiązała współpracę z Bitcoin Suisse i wprowadziła możliwość płatności podatkowych za pomocą bitcoina.

aturpi i bitcoin
reklama
reklama