CZ: tylko 50 z 7000 profili pracowników Binance na Linkedin jest prawdziwych | Wiadomości | CrypS.

CZ: tylko 50 z 7000 profili pracowników Binance na Linkedin jest prawdziwych

Mariusz Przepiórka
ostrzeżenie przed scamem na linkedin

Dyrektor generalny Binance Changpeng Zhao, znany również jako CZ, przekazał na Twitterze, że tylko około 50 z 7000 użytkowników serwisu LinkedIn, którzy twierdzą, że są pracownikami jego giełdy kryptowalut, jest prawdziwych.


Szef wiodącej giełdy kryptowalut ubolewał nad brakiem systemu uwierzytelniania tożsamości na platformie LinkedIn.

– Chciałbym, aby LinkedIn miał funkcję, która pozwala firmie weryfikować pracowników. Teraz na LinkedIn jest wielu oszustów, którzy podają się za osoby odpowiedzialne za notowania na naszej giełdzie. Uważajcie – napisał CZ.

Oszuści podają się za pracowników giełd

Kryptowalutowe oszustwa na LinkedIn zazwyczaj zaczynają się od nieproszonego kontaktu osoby podającej się za menedżera giełdy kryptowalut do twórców projektu w sprawie potencjalnego wprowadzenia ich tokena na platformę. Profile są sprytnie spreparowane, aby pokazać lata doświadczenia w branży, wraz z rozbudowaną siatką kontaktów, liczącą nawet powyżej 500 osób, co ma stwarzać obraz pozornej wiarygodności i uczciwości.

Po znalezieniu ofiary oszust wysyła za pośrednictwem poczty elektronicznej lub komunikatora Telegram dokument zawierający szczegóły przeprowadzenia oferty wraz z wymaganą wstępną kaucją za „usługę”. Jednak gdy tylko ofiara przeleje żądane aktywa cyfrowe na adres depozytowy, oszust zrywa wszelki kontakt i przejmuje środki.

Legalne giełdy z reguły nie wymagają depozytów początkowych ani opłat za notowanie. Zamiast tego zespół due diligence sprawdza potencjalny token pod kątem bezpieczeństwa, zgodności z przepisami, ram prawnych i ogólnej użyteczności projektu, a następnie umawia się na spotkanie z emitentem aktywów w celu omówienia dalszych kroków. W zależności od skali projektu, deweloperzy mogą być codziennie nękani przez fałszywe propozycje notowań na giełdzie.

ostrzeżenie przed scamem na linkedin
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.