Cryptosat wysłał w kosmos drugiego krypto satelitę | Wiadomości | CrypS.

Cryptosat wysłał w kosmos drugiego krypto satelitę

Redakcja
satelita krypto

Cryptosat to firma, która wystrzeliwuje satelity w kosmos za pomocą rakiet firmy SpaceX. Co ciekawe, są one nie większe niż kubek do kawy. Chodzi o wykorzystanie urządzeń jako bezpiecznej fizycznej bazy do przechowywania danych dla aplikacji, produktów i usług blockchain. 3 stycznia wystrzelono drugiego takiego krypto satelitę.


Nie do wyśledzenia na Ziemi

Wygląda na to, że Cryptosat chce przekonać bogatych ludzi i duże firmy do przechowywania swoich Bitcoinów i innych kryptowalut w przestrzeni kosmicznej. Yonotan Winetraub, jeden z założycieli Cryptosat powiedział:

Nawet jeśli zakopiesz komputer w górach, to i tak potrzebujesz kabla internetowego. Moc jest nadal potrzebna do działania. Musi być sposób na zagwarantowanie, że nikt nie może dotrzeć do urządzenia i manipulować nim.

W maju Cryptosat wystrzelił Crypto1 za pośrednictwem rakiety Falcon 9 firmy SpaceX Transporter 5 Mission. Obiekt od jakiegoś czasu unosi się w przestrzeni. Po udanym pierwszym teście przyszedł czas na urządzenie o większej wydajności. Crypto2 posiada 30-krotnie większą moc obliczeniową niż pierwsza edycja urządzenia.

Mimo tego, urządzenie nadal nie jest większe od kubka do kawy. Zaledwie w listopadzie ubiegłego roku firma zebrała 3 miliony dolarów od inwestorów, co oznacza, że w branży istnieje pewna wiara w pomysł Cryptosat. branży.

Lądowanie na Księżycu

Winetraub, który odgrywa kluczową rolę w projekcie, nie jest obcy podróżom kosmicznym. Ze swoją firmą SpaceIL stał się pierwszym, który zrealizował prywatne lądowanie na Księżycu w 2019 roku. Co więcej, jego firma nadal buduje urządzenia, które mają polecieć na Księżyc. Co prowda satelity Cryptosat nie wylądują na nim w najbliższym czasie, ale księżyc to oczywiście temat, który pasuje do kryptowalut – głównie za sprawą powiedzenia “to the moon”. Winetraub skomentował:

Powodem, dla którego to robimy, jest danie ludziom pewnych gwarancji dotyczących izolacji komputerów. Myślę, że jest to wyjątkowa okazja, aby przenieść technologię satelitarną na wyższy poziom, jednocześnie pomagając branży kryptowalutowej.

satelita kryptoreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.