Crypto.com z nowymi certyfikatami bezpieczeństwa i prywatności

Crypto.com z nowymi certyfikatami bezpieczeństwa i prywatności

Anna Sutowicz
crypto.com

Crypto.com jest pierwszą platformą zasobów wirtualnych z certyfikatem bezpieczeństwa i prywatności ISO 27017 i ISO 27018.


Wygląda na to, że Crypto.com koncentruje się na maksymalnej ochronie klientów. Firma ogłosiła, że uzyskała certyfikat ISO 27017 dotyczący bezpieczeństwa w chmurze oraz ISO 27018 odnoszący się do ochrony prywatności w chmurze zgodnie z audytem przeprowadzonym przez uznaną na całym świecie jednostkę certyfikującą – SGS.

Bezpieczeństwo i prywatność nadal są dla nas głównym celem, zwłaszcza gdy globalnie skalujemy nasze usługi za pomocą infrastruktury chmury. (…) Te najnowsze certyfikaty są świadectwem naszej wiodącej pozycji w branży i ciągłego zaangażowania – powiedział dyrektor do spraw bezpieczeństwa informacji w Crypto.com, Jason Lau.

Certyfikaty ISO 27017 i ISO 27018 w Crypto.com

ISO 27017 jest specyficzną dla chmury normą. Zawiera wytyczne dot. kontroli bezpieczeństwa informacji mających zastosowanie do świadczenia i korzystania z usług w chmurze. Wskazuje na to, że ​​certyfikowane organizacje zapewniają bezpieczniejsze środowisko oparte na chmurze, po to by zmniejszyć ryzyko problemów i zachować zgodność z certyfikacją systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji (ISMS). 

Natomiast certyfikat ISO 27018 jest pierwszym międzynarodowym standardem dot. prywatności w chmurze. Zawiera rygorystyczne wytyczne dla organizacji, które działają jako podmioty przetwarzające dane osobowe i administratorzy, po to by zwiększyć bezpieczeństwo informacji poprzez ocenę ryzyka, ustalenie celów i kontrolę.

Wdrożenie przez Crypto.com Systemu Zarządzania Informacją o Prywatności (PIMS), Systemu Zarządzania Ciągłością Działania (BCMS) i Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji (ISMS) jest kontrolowane minimum raz w roku przez zewnętrzne jednostki certyfikujące w celu zapewnienia ciągłej zgodności z wieloma normy ISO.

Bezpieczeństwo i prywatność to fundamentalne filary naszego zaangażowania na rzecz 80 milionów użytkowników na całym świecie. (…) Będziemy nadal inwestować w zapewnienie najwyższych standardów bezpieczeństwa, ochrony i prywatności – powiedział dyrektor generalny Crypto.com, Kris Marszałek.

Gwiazda UFC nawołuje do rezygnacji z usług sponsora federacji – Crypto.com

UFC to pierwsza organizacja mieszanych sztuk walki, która w 2021 roku nawiązała współpracę z giełdą kryptowalutową Crypto.com. Angielski zawodnik Muhammad Mokaev występujący w walkach organizowanych przez UFC nawołuje swych kibiców, by nie korzystali z usług tej giełdy. Zarzuca jej „okradanie” użytkowników. Wskazał, że giełda zablokowała konta obywateli rosyjskich i według niego jest to forma dyskryminacji:

Okradają ludzi. Wystarczy, że masz rosyjskie obywatelstwo, a blokują Twoje konto i odmawiają wypłaty pieniędzy.

Zawodnik wyraził także poparcie dla narodu rosyjskiego i poprosił obserwujących, by nie obwiniali wszystkich za działania rządu.

O Crypto.com

Firma Crypto.com została założona w 2016 roku. To młoda, ale dynamicznie rozwijająca się giełda kryptowalut. Zyskała zaufanie ponad 80 mln klientów na całym świecie i jest liderem branży w zakresie zgodności z przepisami, bezpieczeństwa i prywatności. Crypto.com wykazuje zaangażowanie w zwiększanie adopcji kryptowalut m.in. poprzez innowacje oraz wzmacnianie następnej generacji twórców i przedsiębiorców.

crypto.comreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.