Compass Mining traci kopalnię z powodu rzekomych zaległości finansowych | Wiadomości | CrypS.

Compass Mining traci kopalnię z powodu rzekomych zaległości finansowych

Mariusz Przepiórka
compass mining

Firma Compass Mining, zajmująca się sprzętem do wydobywania BTC i hostingiem, straciła jeden ze swoich obiektów w Maine po tym, jak jego właściciel, Dynamics Mining, wypowiedział umowę hostingową, twierdząc, że firma Compass Mining nie zapłaciła wymaganych rachunków.

W jednym z wpisów na Twitterze firma Dynamics Mining twierdzi, że rachunki za zużycie energii wyniosły 1,2 mln USD, a Compass Mining zapłaciła tylko około 665 tys. USD. Firma Compass wskazuje, że przekazała pieniądze na opłacenie rachunku, ale Dynamics uważa, że zamiast tego wykorzystano je na budowę innych obiektów.

Publiczne rozdrapywanie sytuacji spowodowało, że dyrektor generalny Compass Mining Whit Gibbs, powiedział, że „będzie toczył tę walkę w sądzie, a nie na Twitterze”. Jednak osoba obsługująca konto Dynamics odegrała się na Gibbsie, mówiąc, że firma Compass musiała jedynie „zapłacić 250 tys. USD za trzy miesiące zużycia energii”.

Trudna sytuacja górników bitcoinowych

Compass Mining sprzedaje urządzenia ASIC (Application Specific Integrated Circuit), czyli specjalistyczne urządzenia do wydobywania kryptowalut, które mogą być hostowane w zakładach firmy zlokalizowanych w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Nie wiadomo, co stanie się z urządzeniami klientów znajdującymi się w obiekcie.

Compass twierdzi, że w nagłych wypadkach może „zmienić rozmieszczenie, usunąć lub przenieść sprzęt klienta bez ponoszenia odpowiedzialności wobec Compass”. Warunki umowy przewidują także, że klienci „zrzekają się prawa do dochodzenia roszczeń w sądzie” lub uczestniczenia w pozwach zbiorowych, a wszelkie postępowania muszą być prowadzone przez każdego klienta z osobna, jeśli miałby on złożyć pozew przeciwko firmie Compass.

Do sytuacji doszło w momencie, gdy wiele firm wydobywających kryptowaluty boryka się z problemami związanymi z trudną sytuacją rynkową spowodowaną spadkiem cen BTC i wzrostem kosztów energii. W połowie czerwca, gdy BTC spadł poniżej 24 tys. USD, rentowność wielu starszych górników ASIC osiągnęła wartość ujemną, a niektóre platformy wydobywcze nowszej generacji znalazły się na skraju opłacalności.

compass mining
reklama
reklama