Dalsze zmiany w metodologii rankingów CoinMarketCap | Wiadomości | CrypS.

Dalsze zmiany w metodologii rankingów CoinMarketCap

Michał Misiura
CoinMarketCap - serwis z rankingiem giełd kryptowalut i zestawieniami coinów oraz tokenów

Największy agregat danych z branży kryptowalut ogłosił kolejne zmiany w metodologii rankingów. Od 29 maja na CoinMarketCap’ie pojawi się nowa metryka „Confidence”. Do nowości dołączy także algorytm rankingu par rynkowych. 

Celem nowego wskaźnika ma być dalsze oczyszczanie rankingu ze sztucznych wolumenów. Do jego stworzenia wykorzystano algorytm uczenia maszynowego, który będzie badał wszystkie dane pozyskane przez CMC. W oświadczeniu na blogu portalu czytamy:

…wprowadzimy nowy wskaźnik „Confidence” dla każdej pary rynkowej. Ten wskaźnik będzie oparty na algorytmie uczenia maszynowego, który pobiera wszystkie dane, które przyjmujemy – Wynik płynności (niedawno wprowadzony), Współczynnik ruchu w sieci (niedawno wprowadzony), głębokości portfela zamówień, czas i sprzedaż – w celu ustalenia, czy wielkości zgłoszone przez giełdy są zawyżone i do jakiego stopnia.

Algorytm rankingu par rynkowych

Kolejną nowością w CMC jest algorytm rankingu par rynkowych. Obecnie domyślny ranking układa pary rynkowe według wielkości. W dalszej perspektywie portal planuje połączyć wynik płynności, współczynnik ruchu w sieci i wielkość każdej rynkowej pary. Złożą się one w jeden algorytm, według którego uszeregowany zostanie główny ranking. Aby uzyskać wysoką pozycję, pary giełdowe na rynku będą musiały uzyskać dobre wyniki we wszystkich trzech aspektach. Portal zapowiada, że zmiany nadejdą już wkrótce.

Kontrowersje związane z przejęciem

Gdy dwa tygodnie temu doszło do pierwszych zmian w rankingu CoinMarketCap, spotkały się one z wieloma głosami krytyki. Dzięki nowej metodologii, na pierwsze miejsce wskoczyła giełda Binance, która przejęła portal na początku tego roku. Nie zabrakło więc opinii, że ranking ustawiono pod nowego właściciela. Binance odrzuca jednak zarzuty, twierdząc że CoinMarketCap i giełda działają zupełnie niezależnie od siebie.

CoinMarketCap - serwis z rankingiem giełd kryptowalut i zestawieniami coinów oraz tokenówreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.