Coinbase z patentem dla systemu zgodności opartego o SI | Wiadomości | CrypS.

Coinbase z patentem dla systemu zgodności opartego o SI

Mariusz Przepiórka
giełda kryptowalut coinbase

Coinbase, amerykańska giełda kryptowalut opatentowała nowy mechanizm punktujący, który wzmocni zarządzanie ryzykiem, uwierzytelnianie i ochronę przed oszustwami. System opiera się na sztucznej inteligencji i będzie wskazywał rachunki, które nie spełniają odpowiednich wymogów zgodności.

Moduł zaproponowany przez Coinbase bazuje na zestawie punktów z danymi, których zadaniem jest ocena i wykrywanie ryzyka. System pobiera dane z konta użytkownika, a następnie przypisuje im określone wartości punktowe za każdy istotny czynnik. Analizowane czynniki obejmują m.in. wiek użytkownika, saldo, wielkość transakcji, lokalizację, ilość urządzeń, z których obsługuje rachunek oraz wcześniejsze oceny.

W następnym kroku system porównuje dane z ustalonym wzorcem i wskazuje te rachunki, które nie spełniają wszystkich kryteriów. System wyposażony jest także w funkcję zamrażania rachunku, która może wstrzymać wszystkie transakcje wykonywane z oznaczonego rachunku.

giełda kryptowalut coinbase
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.