Coinbase z licencją niemieckiego BaFin | Wiadomości | CrypS.

Coinbase z licencją niemieckiego BaFin

Mariusz Przepiórka
niemiecki nadzór finansowy bafin wydaje licencję dla giełdy kryptowalut coinbase

Coinbase, kryptowalutowa giełda notowana na amerykańskiej giełdzie, poinformowała o uzyskaniu licencji od niemieckiego Federalnego Urzędu Nadzoru Finansowego (BaFin) na świadczenie usług przechowywania i obrotu kryptowalutami w Niemczech. Według komunikatu spółki, na rynku niemieckim będzie ona funkcjonować pod nazwą Coinbase Germany GmbH, zgodnie z systemem licencjonowania wprowadzonym w ubiegłym roku.

Decyzją niemieckiego regulatora, Coinbase jest pierwszą giełdą kryptowalut, która otrzymała taką licencję od BaFin.

– Uzyskanie licencji dla Coinbase Germany jest ekscytującym i logicznym krokiem na drodze do dalszej międzynarodowej ekspansji Coinbase. Niemcy są czwartą co do wielkości gospodarką na świecie pod względem PKB i są jedynym krajem UE, który wprowadził pełne ramy regulacyjne dla platform kryptowalutowych. Istnieje tu potężna branża blockchain, która pod względem liczby uruchomionych węzłów bitcoin ustępuje tylko Stanom Zjednoczonym – podała spółka Coinbase w swoim komunikacie.

Zgodnie z zapowiedzią, nowy podmiot Coinbase Germany wejdzie na rynek w najbliższych tygodniach. Uruchomienie będzie związane z wdrożeniem nowych funkcji i produktów oraz lokalnego zespołu obsługi klienta.

– Uzyskanie licencji to kulminacyjny punkt wielu miesięcy ciężkiej pracy zespołu Coinbase, w ścisłej kooperacji z BaFin. Z niecierpliwością czekamy na wprowadzenie najlepszej w swojej klasie oferty produktów kryptowalutowych w połączeniu z bezpiecznym, lokalnym doświadczeniem dla naszych niemieckich klientów – podkreślił Marcus Hughes, dyrektor zarządzający Coinbase na Europę.

Coinbase obecna również w Japonii

Informacja o licencji BaFin pojawia się krótko po tym, jak Agencja Usług Finansowych (FSA) z Japonii udzieliła licencji giełdzie Coinbase, która stała się w ten sposób pierwszą zachodnią spółką kryptowalutową z taką licencją. Ze złymi wiadomościami musi natomiast mierzyć się giełda Binance, której regulowana działalność na rynku brytyjskim została wstrzymana przez FCA. Zdaniem brytyjskiego regulatora, spółka nie spełnia wymogów, które są konieczne do działania w Wielkiej Brytanii.

niemiecki nadzór finansowy bafin wydaje licencję dla giełdy kryptowalut coinbase
reklama
reklama