Coinbase wprowadza nowe funkcje społecznościowe | Wiadomości | CrypS.

Coinbase wprowadza nowe funkcje społecznościowe

Zerelik Maciej
Coinbase bez IPO wchodzi na giełdę

Giełda Coinbase ogłosiła w czwartek nowe funkcje mediów społecznościowych, które pozwolą użytkownikom dzielić się zdjęciami wykresów cenowych lub ich portfeli na platformach takich jak Twitter i Instagram.

W poście na blogu opisującym te funkcje, Coinbase wychwalał swoje nowe narzędzia do udostępniania jednym kliknięciem jako zabawny sposób edukowania innych na temat kryptowalut.

Chcemy pomóc w samoumocnieniu społeczności za pomocą łatwych w użyciu narzędzi do udostępniania, dzięki czemu dzielenie się informacjami na temat alokacji portfela lub kluczowych tematów kryptowalutowych, takich jak pojawiające się nowe aktywa, jest prostsze i bardziej zabawne.

Dla tych, którzy zdecydują się udostępnić swoje portfolio, narzędzie Coinbase wyświetli tylko procentową alokację, a nie wartość finansową portfela. Zawiera ono również funkcję, która automatycznie udostępnia zmiany w portfelu użytkownika w mediach społecznościowych. Można ją jednak włączyć lub wyłączyć.

Posunięcie Coinbase jest interesujące częściowo dlatego, że firma naśladuje inne platformy finansowe, takie jak Venmo i Public, które od dłuższego czasu uczyniły media społecznościowe kluczową częścią swojego produktu.

Tymczasem Coinbase wskazał również, że jego nadchodzące plany oferowania platformy NFT będą obejmować sieć społecznościową.

Firma musi być jednak ostrożna. Mieszanie mediów społecznościowych i platform finansowych stwarza bowiem ryzyko regulacyjne. Zwłaszcza zachęcanie użytkowników do publikowania informacji o ich zasobach finansowych może – w pewnych okolicznościach – być równoznaczne z udzielaniem porad inwestycyjnych.

W każdym razie, efektem nowych narzędzi udostępniania Coinbase będzie prawdopodobnie więcej wiadomości związanych z kryptowalutami w mediach społecznościowych. Narzędzia te mogą również stanowić nowe źródło informacji dla obserwatorów rynku: Jeśli prominentni lub zamożni traderzy używają publicznych funkcji udostępniania, traderzy mogą naśladować ich stategie.

Coinbase bez IPO wchodzi na giełdę
reklama
reklama