Coinbase wprowadza nowe funkcje społecznościowe | Wiadomości | CrypS.

Coinbase wprowadza nowe funkcje społecznościowe

Redakcja
Coinbase bez IPO wchodzi na giełdę

Giełda Coinbase ogłosiła w czwartek nowe funkcje mediów społecznościowych, które pozwolą użytkownikom dzielić się zdjęciami wykresów cenowych lub ich portfeli na platformach takich jak Twitter i Instagram.

W poście na blogu opisującym te funkcje, Coinbase wychwalał swoje nowe narzędzia do udostępniania jednym kliknięciem jako zabawny sposób edukowania innych na temat kryptowalut.

Chcemy pomóc w samoumocnieniu społeczności za pomocą łatwych w użyciu narzędzi do udostępniania, dzięki czemu dzielenie się informacjami na temat alokacji portfela lub kluczowych tematów kryptowalutowych, takich jak pojawiające się nowe aktywa, jest prostsze i bardziej zabawne.

Dla tych, którzy zdecydują się udostępnić swoje portfolio, narzędzie Coinbase wyświetli tylko procentową alokację, a nie wartość finansową portfela. Zawiera ono również funkcję, która automatycznie udostępnia zmiany w portfelu użytkownika w mediach społecznościowych. Można ją jednak włączyć lub wyłączyć.

Posunięcie Coinbase jest interesujące częściowo dlatego, że firma naśladuje inne platformy finansowe, takie jak Venmo i Public, które od dłuższego czasu uczyniły media społecznościowe kluczową częścią swojego produktu.

Tymczasem Coinbase wskazał również, że jego nadchodzące plany oferowania platformy NFT będą obejmować sieć społecznościową.

Firma musi być jednak ostrożna. Mieszanie mediów społecznościowych i platform finansowych stwarza bowiem ryzyko regulacyjne. Zwłaszcza zachęcanie użytkowników do publikowania informacji o ich zasobach finansowych może – w pewnych okolicznościach – być równoznaczne z udzielaniem porad inwestycyjnych.

W każdym razie, efektem nowych narzędzi udostępniania Coinbase będzie prawdopodobnie więcej wiadomości związanych z kryptowalutami w mediach społecznościowych. Narzędzia te mogą również stanowić nowe źródło informacji dla obserwatorów rynku: Jeśli prominentni lub zamożni traderzy używają publicznych funkcji udostępniania, traderzy mogą naśladować ich stategie.

Coinbase bez IPO wchodzi na giełdęreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.