Coinbase uzyskała licencję na działalność we Włoszech | Wiadomości | CrypS.

Coinbase uzyskała licencję na działalność we Włoszech

Zerelik Maciej
Bloomberg: SEC rozpoczyna dochodzenie Coinbase

Wiodąca amerykańska giełda kryptowalut Coinbase otrzymała zgodę regulacyjną od Organismo Agenti e Mediatori (OAM) na prowadzenie działalności jako dostawca aktywów kryptowalutowych we Włoszech. Licencja pozwala giełdzie nadal oferować swoje usługi klientom w kraju.


Jedna z pierwszych

Coinbase stała się tym samym jedną z pierwszych firm kryptowalutowych, które spełniają nowe wymagania włoskich regulatorów. Nakazują one wszystkim firmom związanym z cyfrowymi aktywami obsługującym klientów w kraju, aby uzyskać zgodę regulatora.

OAM wymaga też, aby zagraniczne firmy kryptowalutowe we Włoszech wprowadziły ścisłe środki przeciwdziałania praniu pieniędzy. Nana Murugesan, wiceprezes Coinbase ds. rozwoju międzynarodowego i biznesowego.

Uzyskanie tego zatwierdzenia regulacyjnego jest świadectwem naszej bliskiej współpracy i pozytywnych relacji roboczych z włoskimi regulatorami finansowymi.

Ekspansja Coinbase w Europie

Ruch ten jest częścią wysiłków Coinbase, aby wzmocnić swoją pozycję na rynkach europejskich. Na początku tego miesiąca firma ujawniła, że zamierza zdobyć zgody regulacyjne w większej liczbie europejskich krajów.

Obecnie Coinbase posiada już licencje operacyjne w Irlandii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Włoszech. Giełda zamierza również starać się o zatwierdzenie we Francji, Hiszpanii, Szwajcarii i Holandii.

W miarę dalszego rozwoju w całej Europie i innych regionach, utrzymanie naszych silnych relacji regulacyjnych zapewni, że nadal będziemy wprowadzać na rynek produkty, których chcą nasi klienci, za pośrednictwem najbardziej zaufanej i bezpiecznej platformy w kryptowalutach. – przekazał Coinbase.

Amazon kryptowalut?

Coinbase jest największą giełdą kryptowalut w Stanach Zjednoczonych. Wciąż jednak pozostaje w tyle za czołowymi rywalami innych regionach.

Binance, na przykład, również zdobył licencję operacyjną od OAM. Ponadto giełda dominuje na Bliskim Wschodzie i zapewniła sobie zatwierdzenia regulacyjne w Dubaju i Bahrajnie.

Pomimo ostrej rywalizacji, Coinbase wciąż ma nadzieję stać się Amazonem kryptowalut. Na początku tego roku Guillaume Chatain, szef Coinbase w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka), ujawnił, że firma zamierza oferować wszystkie aktywa kryptowalutowe dostępne na rynku, o ile tylko zostanie do tego upoważniona.

Bloomberg: SEC rozpoczyna dochodzenie Coinbase
reklama
reklama