Coinbase uzyskała licencję na działalność we Włoszech | Wiadomości | CrypS.

Coinbase uzyskała licencję na działalność we Włoszech

Maciej Żerelik
Bloomberg: SEC rozpoczyna dochodzenie Coinbase

Wiodąca amerykańska giełda kryptowalut Coinbase otrzymała zgodę regulacyjną od Organismo Agenti e Mediatori (OAM) na prowadzenie działalności jako dostawca aktywów kryptowalutowych we Włoszech. Licencja pozwala giełdzie nadal oferować swoje usługi klientom w kraju.


Jedna z pierwszych

Coinbase stała się tym samym jedną z pierwszych firm kryptowalutowych, które spełniają nowe wymagania włoskich regulatorów. Nakazują one wszystkim firmom związanym z cyfrowymi aktywami obsługującym klientów w kraju, aby uzyskać zgodę regulatora.

OAM wymaga też, aby zagraniczne firmy kryptowalutowe we Włoszech wprowadziły ścisłe środki przeciwdziałania praniu pieniędzy. Nana Murugesan, wiceprezes Coinbase ds. rozwoju międzynarodowego i biznesowego.

Uzyskanie tego zatwierdzenia regulacyjnego jest świadectwem naszej bliskiej współpracy i pozytywnych relacji roboczych z włoskimi regulatorami finansowymi.

Ekspansja Coinbase w Europie

Ruch ten jest częścią wysiłków Coinbase, aby wzmocnić swoją pozycję na rynkach europejskich. Na początku tego miesiąca firma ujawniła, że zamierza zdobyć zgody regulacyjne w większej liczbie europejskich krajów.

Obecnie Coinbase posiada już licencje operacyjne w Irlandii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Włoszech. Giełda zamierza również starać się o zatwierdzenie we Francji, Hiszpanii, Szwajcarii i Holandii.

W miarę dalszego rozwoju w całej Europie i innych regionach, utrzymanie naszych silnych relacji regulacyjnych zapewni, że nadal będziemy wprowadzać na rynek produkty, których chcą nasi klienci, za pośrednictwem najbardziej zaufanej i bezpiecznej platformy w kryptowalutach. – przekazał Coinbase.

Amazon kryptowalut?

Coinbase jest największą giełdą kryptowalut w Stanach Zjednoczonych. Wciąż jednak pozostaje w tyle za czołowymi rywalami innych regionach.

Binance, na przykład, również zdobył licencję operacyjną od OAM. Ponadto giełda dominuje na Bliskim Wschodzie i zapewniła sobie zatwierdzenia regulacyjne w Dubaju i Bahrajnie.

Pomimo ostrej rywalizacji, Coinbase wciąż ma nadzieję stać się Amazonem kryptowalut. Na początku tego roku Guillaume Chatain, szef Coinbase w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka), ujawnił, że firma zamierza oferować wszystkie aktywa kryptowalutowe dostępne na rynku, o ile tylko zostanie do tego upoważniona.

Bloomberg: SEC rozpoczyna dochodzenie Coinbasereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.