Coinbase: Upadek FTX może wydłużyć krypto zimę do końca 2023 r. | Wiadomości | CrypS.

Coinbase: Upadek FTX może wydłużyć krypto zimę do końca 2023 r.

Maciej Zerelik
Brat byłego menedżera Coinbase skazany na 10 miesięcy więzienia

Eksperci amerykańskiej giełdy kryptowalut Coinbase uważają, że upadek FTX dotknął zbyt wiele firm. Dlatego też może przedłużyć kryzys na rynku kryptowalut o co najmniej kilka kolejnych miesięcy.


Coinbase opublikował raport zatytułowany „The Long Winter Will Get Longer”, w którym analitycy firmy zbadali wpływ upadku giełdy FTX na rynek kryptowalut. Według ekspertów, kryzys płynności trzeciej największej na świecie platformy handlowej zdecydowanie przedłuży kryptowalutową zimę – możliwe, do końca 2023 roku.

W badaniu podkreślono, że wiele inwestycji inwestorów instytucjonalnych w FTX utknęło na platformie. Spowoduje to nieufność – nie tylko dla osób związanych z giełdą kryptowalut, ale także dla całej branży. Analitycy zauważają też, że dominacja stablecoinów osiągnęła poziom 18%, a to wskazuje na utrzymujący się kryzys.

coinbase raport

To co się dzieje oznacza, że uczestnicy rynku kryptowalut sprzedają swoje waluty cyfrowe i wycofują środki w coiny powiązane z dolarem, aby przeczekać zawirowania.

Według ekspertyów, fakt, że FTX złożył wniosek o upadłość jest zdecydowanie pozytywny. Ale liczba firm związanych z FTX lub jego spółką zależną Alameda Research jest naprawdę wysoka – niektóre udzieliły pożyczek giełdzie kryptowalut, niektóre po prostu zainwestowały pieniądze.

Naprawienie sytuacji i odzyskanie zaufania użytkowników i inwestorów będzie wymagało jeszcze co najmniej kilku miesięcy pracy – twierdzą analitycy.

Brat byłego menedżera Coinbase skazany na 10 miesięcy więzienia
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.