Coinbase: Upadek FTX może wydłużyć krypto zimę do końca 2023 r. | Wiadomości | CrypS.

Coinbase: Upadek FTX może wydłużyć krypto zimę do końca 2023 r.

Redakcja
Coinbase i SEC zawiadomienie Wells

Eksperci amerykańskiej giełdy kryptowalut Coinbase uważają, że upadek FTX dotknął zbyt wiele firm. Dlatego też może przedłużyć kryzys na rynku kryptowalut o co najmniej kilka kolejnych miesięcy.


Coinbase opublikował raport zatytułowany “The Long Winter Will Get Longer”, w którym analitycy firmy zbadali wpływ upadku giełdy FTX na rynek kryptowalut. Według ekspertów, kryzys płynności trzeciej największej na świecie platformy handlowej zdecydowanie przedłuży kryptowalutową zimę – możliwe, do końca 2023 roku.

W badaniu podkreślono, że wiele inwestycji inwestorów instytucjonalnych w FTX utknęło na platformie. Spowoduje to nieufność – nie tylko dla osób związanych z giełdą kryptowalut, ale także dla całej branży. Analitycy zauważają też, że dominacja stablecoinów osiągnęła poziom 18%, a to wskazuje na utrzymujący się kryzys.

coinbase raport

To co się dzieje oznacza, że uczestnicy rynku kryptowalut sprzedają swoje waluty cyfrowe i wycofują środki w coiny powiązane z dolarem, aby przeczekać zawirowania.

Według ekspertyów, fakt, że FTX złożył wniosek o upadłość jest zdecydowanie pozytywny. Ale liczba firm związanych z FTX lub jego spółką zależną Alameda Research jest naprawdę wysoka – niektóre udzieliły pożyczek giełdzie kryptowalut, niektóre po prostu zainwestowały pieniądze.

Naprawienie sytuacji i odzyskanie zaufania użytkowników i inwestorów będzie wymagało jeszcze co najmniej kilku miesięcy pracy – twierdzą analitycy.

Coinbase i SEC zawiadomienie Wellsreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.