Coinbase przeprasza swoich europejskich klientów | Wiadomości | CrypS.

Coinbase przeprasza swoich europejskich klientów

Mariusz Przepiórka
Coinbase - Interface - Tablet

Kryptowalutowa giełda Coinbase opublikowała na swoim blogu przeprosiny skierowane do klientów z Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej. Komunikat dotyczy problemów technicznych, jakie w ostatnich tygodniach dotknęły giełdę i powodowały m.in. przerwy w dostępie do platformy transakcyjnej.

Giełda wyjaśnia, że niedogodności były wywołane dwoma czynnikami jednocześnie. Po pierwsze, Coinbase wskazuje, że w ciągu ostatnich dwóch miesięcy byliśmy świadkami trwałego wzrostu popularności rynku, który przyniósł znaczną liczbę nowych i powracających klientów korzystających z platformy giełdy. Po drugie, zmieniające się wymogi regulacyjne oznaczają, że giełdy kryptowalutowe muszą zbierać dodatkowe informacje od niektórych klientów. To może prowadzić do tymczasowych ograniczeń na rachunkach, które są zdejmowane po przekazaniu wymaganych informacji.

W swym wpisie Coinbase podkreśla, że nie może działać niezgodnie z wymogami regulacyjnymi. Zapewnia jednak, że będzie informować klientów o wszelkich obowiązkach nakładanych na platformę i na klientów w ramach europejskiego prawa. Będzie również pracować nad uproszczeniem sposobów dostarczania klientom informacji, a także nawigowania po platformie transakcyjnej.

Giełda zapowiada usprawnienia

Jednocześnie Coinbase informuje o wprowadzeniu szeregu zmian mających na celu pomoc klientom, którzy zostali dotknięci problemami technicznymi:

  • Oczekujące wnioski o informacje klientów zostały potraktowane priorytetowo i będą rozpatrywane przez Coinbase w pierwszej kolejności.
  • Giełda uprawniła również przepływ informacji w aplikacji na telefony komórkowe, w tym sposób, w jaki klienci widzą i dostarczają wszelkie brakujące informacje za pośrednictwem samej aplikacji. Klienci mogą zacząć otrzymywać powiadomienia i wiadomości e-mail z prośbą o dodatkowe informacje w celu usunięcia ograniczeń na swoich kontach.
  • Ponownie włączono funkcję, która pozwala klientom z Wielkiej Brytanii na bezpośrednią konwersję kryptowalut na waluty fiducjarne (GBP/EUR) i przekazywanie ich na konta PayPal.
  • Wkrótce pojawią się nowe rozwiązania, które pozwolą skrócić czas potrzebny klientom na odzyskanie ich kont po zablokowaniu konta.
Coinbase - Interface - Tablet
reklama
reklama