Coinbase przekazuje niemal million USD ofiarom Cryptsy | Wiadomości | CrypS.

Coinbase przekazuje niemal million USD ofiarom Cryptsy

Mariusz Przepiórka
giełda kryptowalut coinbase

Giełda Coinbase zawarła ugodę w ramach pozwu zbiorowego wytoczonego jej przez ofiary nieistniejącej już giełdy Cryptsy. Kwota ugody to niemal milion dolarów. Strony osiągnęły porozumienie w grudniu ubiegłego roku.

Giełda Cryptsy złożyła wniosek o upadłość po ataku hakerskim, do którego doszło w styczniu 2016 roku. Łupem złodziei padło wówczas niemal 13 000 bitcoinów i 300 000 Litecoinów. 10 000 ze skradzionych bitcoinów należało do klientów Cryptsy.

Coinbase odegrała w tym procesie interesującą rolę. Poszkodowani oskarżyli tę giełdę o udział w praniu środków należących do Cryptsy, a także o pomoc w kradzieży poprzez zgodę na wypranie około 8 mln USD w kryptowalutach. Coinbase wnosiła o oddalenie pozwu, ale sąd oddalił jej wniosek. Zawarta ugoda kończy trzyletni proces, a poszkodowani otrzymają łącznie 962 500,00 USD.

giełda kryptowalut coinbase
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.