Coinbase przejmuje platformę Tagomi | Wiadomości | CrypS.

Coinbase przejmuje platformę Tagomi

Mariusz Przepiórka
giełda kryptowalut coinbase

Amerykańska giełda kryptowalut Coinbase oficjalnie ogłosiła przejęcie platformy handlowej Tagomi. Coinbase chce w ten sposób rozszerzyć swą ofertę kierowaną do zaawansowanych traderów i inwestorów instytucjonalnych. Jak dotąd żadna z firm nie ujawniła warunków umowy. Wiadomo tylko, że do jej finalizacji dojdzie w tym roku.

Informacje o przejęciu platformy Tagomi przez Coinbase za kwotę 150 mln USD pojawiały się już w listopadzie ubiegłego roku. Rzecznik prasowy Coinbase dementował wówczas te doniesienia i twierdził, że giełda nie jest zainteresowana kupnem Tagomi. Platforma Tagomi została założona przez byłych technologów HFT, w tym Grega Tusara pracującego również w Goldman Sachs oraz Jennifer Campbell z Union Square Ventures.

Tagomi funkcjonuje jako kryptowalutowy prime broker realizujący transakcje na wielu platformach handlowych. Oprócz oferty brokerskiej spółka świadczy także usługi w zakresie pożyczek finansowych. Według serwisu Crunchbase, w ciągu dwóch lat działalności spółka pozyskała kapitał w wysokości 28 mln USD z takich podmiotów jak m.in. Pantera Capital, Paradigm oraz Dragonfly Capital Partners.

Coinbase potwierdził, że w niedalekiej przyszłości Tagomi będzie funkcjonować bez zmian. Nie wiadomo jednak jakie są plany względem platformy w dłuższym czasie. Amerykańska giełda zyskała popularność jako platforma umożliwiająca wymianę tradycyjnych walut na kryptowaluty. Jest także dostawcą znanego portfela na cyfrowe środki. Z czasem spółka z siedzibą w San Francisco rozszerzyła działalność na inne obszary. Obecnie świadczy także m.in. powiernicze usługi kryptowalutowe.

giełda kryptowalut coinbase
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.