Coinbase pozwala meksykańskim użytkownikom spieniężać kryptowaluty do peso | Wiadomości | CrypS.

Coinbase pozwala meksykańskim użytkownikom spieniężać kryptowaluty do peso

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Coinbase bez IPO wchodzi na giełdę

Coinbase, wiodąca giełda kryptowalut w USA, ogłosiła dziś start programu, który umożliwia odbiorcom kryptowalut w Meksyku wypłatę środków w pesos. Dzięki nowej funkcji, Coinbase chce przejąć udział w globalnym rynku przekazów pieniężnych wartym 700 miliardów dolarów.

Według Banku Światowego, w 2020 roku, expaci i imigranci z całego świata wysłali około 700 miliardów dolarów z USA do rodzin i przyjaciół w swoich krajach ojczystych. Jednak z tradycyjną ofertą płatności transgranicznych wciąż wiąże się kilka wyzwań. Przykładowo, prowizja nadawcy może wynosić nawet od 6 do 7%, a odbiorcy mogą otrzymać pieniądze tylko w swojej lokalnej walucie. Co więcej, nie mają oni możliwości oszczędzania, powiększania lub ochrony swoich funduszy przed utratą siły nabywczej z powodu inflacji.

W związku z tym Coinbase wprowadził nową możliwość dla odbiorców w Meksyku. Od teraz mogą oni spieniężyć swoje kryptowaluty w lokalnej walucie. Wszystko to przy niskich opłatach transakcyjnych.

Kryptowaluty są uważane za ważny sposób przesyłania środków do przyjaciół i rodziny za granicą ze względu na ich transgraniczny charakter i mniejszą liczbę pośredników niż w przypadku tradycyjnych transferów walutowych.

Dlatego konsumenci w Meksyku mogą teraz zamieniać wysłane kryptowaluty na lokalną walutę fiat (pesos meksykańskie) w ponad 37 000 fizycznych punktach sprzedaży detalicznej i sklepach ogólnospożywczych w całym kraju. Ponadto, użytkownicy mogą oszczędzać lub inwestować swoje fundusze na koncie Coinbase.

Coinbase stwierdził, że nowa usługa będzie bezpłatna do 31 marca. Po tym czasie użytkownicy zostaną obciążeni zwykłą opłatą, która nadal jest o 25-50% tańsza niż tradycyjne międzynarodowe opcje płatności. Chociaż nowy program rozpocznie się w Meksyku, Coinbase w miarę czasu planuje ekspansję na inne regiony.

Coinbase bez IPO wchodzi na giełdęreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.